- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Vasarą daugelis ieško būdų namuose ar biure sukurti malonų mikroklimatą, todėl nenuostabu, kad šiltąjį sezoną dažnas dairosi į oro kondicionierių ar ventiliatorių lentynas.
Visgi norint išsirinkti kokybišką oro vėsinimo pagalbininką reikėtų pasidomėti jų veikimo principais. Prekybos tinklo „Senukai“ atstovai dalijasi svarbiausiais patarimais, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ieškant oro kondicionierių ar ventiliatorių.
Kaip išsirinkti oro kondicionierių?
„Senukų“ duomenimis, termometrų stulpeliams staiga šoktelėjus į viršų, daugiausiai pirkėjų dėmesio fizinėse ir elektroninėje parduotuvėje sulaukia kondicionieriai. Jų modelių būna pačių įvairiausių – nuo mobilių iki montuojamų ant sienos ar pakabinamų lubose, kasetinių, vis tik populiariausi – mobilieji kondicionieriai.
Ieškant kondicionieriaus itin svarbūs jų techniniai duomenys. Specialistai išskiria, kurie iš jų svarbiausi.
Galingumas. Kuo prietaisas galingesnis, tuo didesnį oro srautą jis sugeba atvėsinti. Tačiau taip pat verta turėti omenyje, kad pilnu pajėgumu įjungus kondicionierių lengva persišaldyti, todėl vėsinti patalpų orą reikėtų atsargiai.
Pasak ekspertų, taip pat dažnas daro klaidą manydamas, kad su vienu, galingesniu kondicionieriumi atvėsins kelias patalpas. Kiekvienai patalpai geriau turėti atskirą prietaisą.
Patalpos dydis. Prieš perkant kondicionierių reikėtų įvertinti ir patalpos, kurioje jis bus, plotą. Pavyzdžiui, norint atvėsinti 20 kv. m ploto patalpą, jums reikės apie 2,5 kW galingumo kondicionieriaus. Jeigu atvėsinti norite didesnę patalpą, pavyzdžiui, 30 kv. m, reikėtų pasirinkti galingesnį, 3,5 kW oro kondicionierių.
Triukšmingumas. Kad kondicionierius neužgožtų kitų aplinkos garsų ir netrukdytų susikaupti, rekomenduojama rinktis modelius, kurių triukšmingumo lygis yra ~60 dB.
Greičio reguliavimas. Plačios greičio reguliavimo galimybės suteikia komforto jausmą, nes norint greičiau atvėsinti patalpą, galima pasirinkti didesnį greitį, o jei užtenka tiesiog palaikyti malonią vėsą – tiks ir mažesnis greitis.
Drėgmės surinkimo režimas. Veikdamas tokiu rėžimu, kondicionierius iš oro šalina drėgmę jo nešaldydamas, tuo pačiu stabdo sveikatai pavojingo pelėsio augimą.
Šildymo režimas. Pasak žinovų, gyvenantiems name verta pagalvoti ir apie šildantį oro kondicionierių. Ši funkcija puikiai pasitarnauja ilgesniam laikui išvykus iš namų ir siekiant jame palaikyti malonų mikroklimatą.
Papildomos funkcijos. Ne mažiau svarbios yra ir miego režimo bei laikmačio funkcijos. Nustatydami veikimo laiką, taupysite elektros energiją bei palaikysite sau malonią kambarių temperatūrą. Pavyzdžiui, miego režimas sutrumpina kondicionieriaus veikimą nakties metu, kai lauko temperatūra būna žemesnė ir žmogus gali iš lėto prisitaikyti prie jos skirtumų.
„Senukų“ nuotr.
Paprasčiausias sprendimas – ventiliatorius
Kaitriomis dienomis Senukai.lt atstovai pastebi kylančią ir oro ventiliatorių paklausą. Juos renkasi žmonės, ieškantys ekonomiško ir mobilaus patalpų atvėsinimo būdo, o dažniausiai pirkėjų dėmesį patraukia žinovų gamintojų, patikimi modeliai.
Renkantis šį prietaisą, ekspertai siūlo atsižvelgti į šiuos dalykus:
Galingumas. Renkantis ventiliatorių, reikėtų įvertinti savo patalpų ir ventiliatoriaus dydžio santykį: kuo didesnis ventiliatorius, tuo didesnis oro kiekis yra vėsinamas. Pavyzdžiui, vienam žmogui atsivėsinti patalpoje reikėtų maždaug 50 W galingumo ventiliatoriaus.
Sparnų skersmuo. Didesnė sparnuotė leidžia efektyviau paskirstyti ir vėsinti orą. Net ir pats paprasčiausias ventiliatorius turėtų pasižymėti mažiausiai 40 cm skersmens sparnuotėmis.
Pasvirimo kampas ir sukimosi laipsnis. Norint kambarį ar patalpą atvėsinti kuo efektyviau ir lengvai paskirstyti oro srautą po visą patalpą – svarbus korpuso sukimosi laipsnis. Todėl esant galimybei rinkitės tokį ventiliatorių, kuris sukasi 360 laipsnių kampu. Taip pat svarbi galimybė reguliuosi ventiliatoriaus pasvirimo kampą bei stovo aukštį – tai leis oro srautą nukreipti ten, kur jos labiausiai reikia.
Nuotolinio valdymo galimybė. Valdymo pultelis – komforto suteiksiantis priedas, juo naudodamiesi neatsikėlę iš lovos ar nepakilę nuo darbo stalo galėsite išjungti, įjungti arba pakeisti ventiliatoriaus funkcijas. Dar daugiau – kai kurie gamintojai suteikia galimybę įrenginį valdyti WiFi ryšiu.
Triukšmingumas. Dar vienas svarbus dalykas – garsas. Kadangi, karštą dieną ventiliatorius paprastai įjungtas būna ilgą laiko tarpą ir stovi visai šalia – geriausia rinktis ventiliatorių, kurio triukšmo lygis neviršija 25–30 decibelų, atkreipia dėmesį „Senukų“ specialistai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
G. Nausėda paskyrė D. Vedricką antrajai VPT vadovo kadencijai
Prezidentas Gitanas Nausėda Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktoriaus Darių Vedricką paskyrė dar vienai penkerių metų kadencijai. ...
-
10 metų minintis mentorystės tinklas jau padėjo daugiau nei 1000 jaunų verslų1
Šiemet 10 metų jubiliejų minintis Inovacijų agentūros verslo mentorystės tinklas jau sujungė virš 150 mentorių ir daugiau kaip 1000 verslininkų. Nemokami patarimai finansų, teisės, el. komercijos, rinkodaros ir kitais klausimais &scaron...
-
Teisme – 7 mln. eurų „Icor“ ieškinys Vyriausybės ginčo su „Veolia“ advokatams
Teismas toliau iš esmės nagrinės koncerno „Icor“ ieškinį, kuriuo jis iš buvusio Energetikos ministerijos kanclerio ir jos samdytų trijų advokatų reikalauja atlyginti beveik 7,3 mln. eurų vertės reputacinę žalą ir nuo...
-
Sveikatos įstaigas piktina Ligonių kasų nenoras apmokėti visų brangių tyrimų paslaugas5
Ligonių kasų noras pakeisti brangių tyrimų ir procedūrų apmokėjimą pakenks ir gydymo įstaigoms, ir gyventojams, sako sveikatos priežiūros įstaigų atstovai. ...
-
Gebėjimas pasakyti „ne“: kokios apčiuopiamos naudos gaunate?1
Ar žinojote, kad kuo stipresnę kaltę jaučiate atsisakydami kam nors padėti, nors tuo metu iš tiesų negalite ar nespėjate, tuo stipriau esate emociškai priklausomi nuo kitų žmonių? Profesionali supervizorė Nomeda Jerochova įvardij...
-
Kariuomenei seifus teikusi rusiška įmonė „Eurosafe LT“ pripažinta nepatikima2
Lietuvos kariuomenei ir kitoms valstybės institucijoms seifus teikusi bendrovė „Eurosafe LT“ pripažinta nepatikima, jos įranga turės būti keičiama, antradienį pranešė tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“. ...
-
Vilniaus geležinkelio stotyje įrengta VIP salė2
Keleivių vežimo geležinkeliais bendrovė „LTG Link“ Vilniaus geležinkelio stotyje įrengė vadinamąją VIP salę. Vienu metu ja galės naudotis apie 30 pirmos klasės keleivių, antradienį pranešė bendrovė. ...
-
VšĮ „Kauno teniso mokykla“ įgyvendina projektą1
VšĮ „Kauno teniso mokykla“ įgyvendina bendrai finansuojamą valstybės biudžeto lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, projektą &bdquo...
-
Oficialus „Apple“ salonas „Smart Master“ persikelia: dabar veiks dar patogesnėje Vilniaus vietoje
Išskirtinis įgaliotas „Apple“ servisas ir salonas „Smart Master“ persikelia į naują vietą, siekiant dar labiau pagerinti klientų patirtį. Išmaniųjų įrenginių priežiūros centras čia toliau teiks „Apple&ld...
-
„Citus“ ekspertai apie butą su terasa mieste: kaip sukurti asmeninę oazę ir padidinti būsto vertę
Vilniaus būsto rinkoje terasiniai butai yra retenybė, sudaranti vos apie 2 proc. visos butų pasiūlos. Šiuo metu iš bendros 4 850 butų pasiūlos sostinėje yra tik apie 100 terasinių butų. Vidutinė terasinio buto kvadratinio metro kaina si...