Kviečia pažinti istoriją, išbandyti kelininko profesiją

  • Teksto dydis:

„Tikime, kad muziejus taps ne tik svarbiu edukaciniu centru, bet ir erdve, kurioje lankytojai galės tiesiogiai pažinti kelių sektoriaus evoliuciją ir inovacijas“ – teigė „Kelių priežiūros“ generalinis direktorius dr. Audrius Vaitkus.

Pradėti Vievyje įsikūrusio Kelių muziejaus naujinimo darbai. Pertvarkytas techninis ir edukacinis centras padės dar išsamiau sužinoti, kaip Lietuvos infrastruktūra keitėsi nuo pirmykščių kelių iki šiuolaikinių greitkelių.

Muziejaus ekspozicijos atskleidžia, kaip nuo paprastų įrankių pereita prie modernių technologijų, pakeitusių kelių tiesimo procesus ir prisidėjusių prie susisiekimo sektoriaus pažangos. Galima išvysti vieną seniausių eksponatų – 1854 m. pagamintą bitumo katilą. Apie šiuolaikinius saugumo sprendimus liudija per avariją apgadintas smūgio slopintuvas, naudojamas magistralėse ir greitkeliuose.

Kai kurie eksponatai – labai reti arba vienetiniai, padovanoti pačių kelininkų.

Be to, muziejuje yra ir interaktyvių veiklų. Tarp jų – kelių priežiūros darbų simuliatorius, leidžiantis išbandyti kelininko profesiją vairuojant sunkvežimį, kitos užduotys. Lankytojams atskleidžiamos ne tik istorijos apie technologinę pažangą ir išradimus, bet ir apie kelininkų kasdienybę.

1995-aisiais įkurto muziejaus kolekciją įvertino speciali Kultūros ministerijos komisija, ji akcentavo istorinę, edukacinę ir pažintinę vertybių svarbą. Kai kurie eksponatai – labai reti arba vienetiniai, padovanoti pačių kelininkų.

Planuojama atnaujinti muziejaus erdves, sukurti edukacines vidaus ir lauko ekspozicijas, parengti naują veiklos programą, kurioje bus interaktyvių parodų, teminių renginių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių