Metų automobilio rinkimai: kaip keitėsi automobiliai ir vairuotojų poreikiai?

  • Teksto dydis:

Prie finišo artėjantys jau 20-ieji metų automobilio rinkimai vieniems komisijos nariams pakankamai nauja patirtis, o kitiems – tradicija, besitęsianti jau dvidešimt metų. Komisijos nariai pasakoja, kaip per šį laikotarpį keitėsi automobiliai, vairuotojų poreikiai ir svarsto, kokias transporto priemones vairuosime ateityje.

„Metų automobilį renkame jau 20-ąjį kartą. Prisimenu pirmuosius rinkimus, kuomet tarpusavyje varžėsi keliolika automobilių ir laimėjo toks nedidelis „Mercedes-Benz“. Niekada negalvojome, kad taip ilgai gyvensime ir tiek daug automobilių išrinksime“, – kalba projekto „Metų automobilis 2017“ koordinatorius, „Lietuvos žurnalistų autoklubo“ prezidentas Valdas Valiukevičius.

Svarbiausia – inovatyvumas ir technologijos

Pasak V. Valiukevičiaus, bėgant metams keičiasi ne tik automobilių galimybės, bet ir vairuotojų poreikiai. Žurnalistas svarsto, kad ateityje automobiliai bus tokie modernūs, kad jiems nereikės vairuotojo.

Pašnekovo nuomone, vieni pagrindinių konkurso komisijos vertinimo kriterijų – inovatyvumas bei kainos ir kokybės santykis.

„Išbandydami automobilius daug dėmesio skiriame inovatyvumui – kaip automobilis keitėsi bėgant metams ir kaip patobulėjo, lyginant su ankstesniu modeliu. Antrasis ne ką mažiau svarbus veiksnys – kainos ir kokybės santykis. Ypač svarbu, kad kaina atitiktų automobilio galimybes. Pirkėjas privalo likti patenkintas“, – sako V. Valiukevičius.

Antrus metus iš eilės automobilius vertinanti „Verslo žinių“ korespondentė Dina Sergijenko įsitikinusi, kad vienas svarbiausių vertinimo kriterijų – technologiniai sprendimai ir transporto priemonės gebėjimas prisitaikyti prie šiuolaikinio vairuotojo poreikių.

„Aukštus balus skiriu tiems modeliams, kurie turi naujausias pažangias technologijas ir yra pavaldūs kitiems prietaisams. Kelionių metu kartais atsiranda itin svarbių reikalų, o išmanusis telefonas tokiais atvejais būna ypač reikalingas. Todėl vienos iš būtinų automobilio savybių – laisvų rankų ir belaidžio interneto funkcijos. Mes gyvename XXI-ajame amžiuje, todėl norisi, kad automobilis nebūtų vien tik keturi ratai, vairas ir rankinis stabdis“, – tvirtina D. Sergijenko.

Vairuotojų noras – reti vizitai į autoservisą

Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas V. Valiukevičius teigia, kad mūsų šalies vairuotojai ypač daug dėmesio skiria ne tik techninėms automobilio savybėms, bet ir nori, kad jis būtų patikimas – kuo rečiau tektų užsukti į autoservisą. Maksimaliai ilgą automobilio tarnavimo laiką gali padėti užtikrinti tinkama variklio alyva ir degalai. Kaip sako V. Valiukevičius, pastarieji automobiliui yra tokie pat svarbūs, kaip maistas žmogui.

Bendrovės „Neste Lietuva“ Mažmeninės prekybos skyriaus vadovas Audrius Miežys patvirtina, kad degalai turi tiesioginį poveikį sklandžiam automobilio darbui: „Vairuotojai puikiai žino, kad nekokybiški degalai gali nulemti variklio, degalų purkštukų ir visos degalų tiekimo sistemos gedimus, užteršti degalų baką, filtrus ar variklių alyvą. Todėl noriai renkasi degalus, kurie ne tik padeda užtikrinti geresnį variklio darbą, mažesnes degalų sąnaudas ir didesnę variklio galią“.

Pasak jo, Lietuvos vairuotojai jau gali rinktis naujos kartos dyzeliną, kurio sudėtyje yra ne mažiau kaip 15 proc. siekianti dyzelino iš atsinaujinančių šaltinių dalis. Ji padeda ne tik tausoti automobilio detales, bet ir lemia iki 5 proc. mažesnes degalų sąnaudas bei iki 4 proc. didesnę automobilio galią.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių