Dėl Vilniaus savivaldybės veiksmų – kreipimasis į Konkurencijos tarybą

  • Teksto dydis:

„Maždaug prieš metus, prisidengiant įvairiomis klišėmis bei interpretacijomis, Lietuvoje buvo bandoma įkurti valstybinį mobiliojo ryšio operatorių. Vėliau pavyko įrodyti, jog toks sprendimas būtų aiškus konkurencijos pažeidimas, ir ši protekcija buvo sustabdyta“, – prisiminė A.Iškauskas.

Teisininko nuomone, Vilniuje per pastaruosius kelerius metus buvo dar du rezonanciniai atvejai, kai savivaldybės valdomos įmonės nelygiomis sąlygomis bandė konkuruoti su privačiu verslu. Tai – „Vilnius veža“ ir „Air Lituanica“ atvejai. Tąsyk išnagrinėjusi skundus Konkurencijos tarnyba pateikė aiškius atsakymus – abejais atvejais šios įmonės pažeidė Konkurencijos įstatymus. Po šių sprendimų Vilniaus savivaldybė šias įmones likvidavo.

„Kalbant apie Vilniaus savivaldybės siekį leisti „Grindai“ užsiimti daugiabučių namų administravimu, matomas labai panašus scenarijus kaip ir „Vilnius veža“ ar „Air Lituanica“ atvejais, todėl matome realų pagrindą kreiptis į Konkurencijos tarybą, kuri ir turėtų pateikti savo išvadas“, – dėstė advokatas.

Konkurencijos tarybos ekspertų nuomone, įsteigus „Vilnius veža“ buvo sukurtas interesų konfliktas, nes savivaldybė pradėjo dalyvauti ūkinėje veikloje, kurią pati kontroliuoja. Be to, tyrimo metu nustatyta, kad savivaldybė įmonei „Vilnius veža“ sudarė išskirtines sąlygas, skyrė dotacijų ir taip darė įtaką veiklos sąlygoms rinkoje.

Būsto rūmai tikisi, jog gavusi vartotojų skundą, Konkurencijos taryba atsakingai išnagrinės susidariusią padėtį ir priims teisingą bei vartotojų interesus ginantį sprendimą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių