Kaip patikrinti, ar nauja stadiono danga – nekenksminga?

Jei įtariama, kad stadionui atnaujinti panaudotos kenksmingos medžiagos, geriausia kreiptis į darbų užsakovą ir išsiaiškinti, kokios medžiagos buvo naudotos. Taip siūlo Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Cheminių tyrimų skyriaus vedėjas Virginijus Keturka.

LRT RADIJO klausytoja Jovita iš Vilniaus mano, kad stadiono atnaujinimui galėjo būti panaudotos kenksmingos medžiagos.

„Vilniuje, Eglių gatvėje, restauravo stadioną, pakeitė jo dangą, padengė dirbtine žole. Nuo to laiko aplink jaučiamas itin nemalonus kvapas, panašus į lydytos plastmasės. Jis ypač stiprus, kai stipriau pašviečia saulė. Tas kvapas jaučiamas ir toliau nuo stadiono. Kur būtų galima kreiptis, kad būtų ištirta, ar oro tarša šalia stadiono nėra kenksminga? Juk stadione sportuoja vaikai“, – sako Jovita.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Cheminių tyrimų skyriaus vedėjas V. Keturka tikina, kad taršai nustatyti būtini laboratoriniai tyrimai.

„Galimi taršos šaltiniai – danga arba dangai klijuoti panaudota medžiaga. Be laboratorinių tyrimų čia tikrai nieko neatsakysi“, – kalba Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos atstovas.

Pasak jo, galima patyrinėti dangos fragmentą bei jai pritvirtinti naudotus klijus. „Tada pasižiūrėtume, kokios naudotos medžiagos galimai skiriasi iš dangos ar klijų į aplinką, tada [galima] identifikuoti“, – aiškina V. Keturka.

Be to, pasak Cheminių tyrimų skyriaus vedėjo, tektų įvertinti ir aplinkinius galimus taršos šaltinius.

„Reikėtų pradėti nuo kreipimosi į savininką teritorijos, kuri užsakė tą darbą. Ji žinos rangovus, turės galimybę susirasti tiekėjus ir klausimą spręsti tiesiogiai“, – mano pašnekovas.

V. Keturkos teigimu, svarbiausia, kad pavyktų gauti tą gaminį, iš kurio sklinda chemija.

Be to, jei danga nekokybiška, jos pirkėjas visada gali kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių