Nacionalinis vėžio institutas nuo kitų metų veiks kaip Santaros klinikų filialas

  • Teksto dydis:

Ketvirtadienį patvirtinus Nacionalinio vėžio instituto (NVI) klinikinės veiklos perdavimo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikoms sutartį, nuo 2025-ųjų institutas veiks kaip klinikų filialas.

Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), sujungus įstaigose teikiamas paslaugas onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams supaprastės fragmentuotas ir sudėtingas vėžio diagnostikos bei gydymo procesas, NVI taip pat galės siekti europinės Visapusiško vėžio priežiūros centro (VVPC) akreditacijos.

Įstaigų dalininkams – SAM, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei Vilniaus universitetui – patvirtinus NVI klinikinės veiklos perdavimo Santaros klinikoms sutartį, toliau bus vykdomas darbuotojų perkėlimo procesas ir kiti su integracija susiję veiksmai.

Pasibaigus integracijai, nuo 2025-ųjų sausio 1 dienos NVI darbuotojai darbą tęs Santaros klinikų filiale, kuriame bus sutelktos ir teikiamos onkologijos paslaugos.

Anot sveikatos apsaugos ministro Aurimo Pečkausko, sutarimo paieškos buvo ilgos, tačiau pavyko suderinti visų pusių klinikinius, mokslinius ir pedagoginius interesus.

„Tikiu, kad abi gydymo įstaigos pasinaudos viena kitos stiprybėmis, taip sukuriant lyderiaujantį šalyje bei ryškiai Europos žemėlapyje matomą Visapusiškos vėžio priežiūros centrą bei stiprią gydymo ir kompetencijų bazę“, – pranešime cituojamas A. Pečkauskas.

Šiuo metu NVI priklauso Europos vėžio institutų organizacijai (EVIO), kuri institutą yra akreditavusi kaip Vėžio centrą, siekiantį tolimesnės EVIO akreditacijos tapti Visapusišku vėžio priežiūros centru (VVPC).

Santaros klinikų generalinio direktoriaus Tomo Jovaišos teigimu, apjungus abiejose gydymo įstaigose onkologiniams ligoniams teikiamas paslaugas, supaprastės sudėtinga paciento gydymosi kelionė.

Pasak NVI direktoriaus Valdo Pečeliūno, perdavus klinikinę veiklą, institutas planuoja sukurti integruotą onkologijos srities edukacijos programą studentams ir rezidentams, siūlyti aukščiausio lygio švietimo ir mokymo programas sveikatos priežiūros specialistams.

NVI integracija į Santaros klinikas numatyta Vyriausybės nutarime, kuriuo patvirtintas stacionarių įstaigų tinklas ir iki kitų metų rugpjūčio reikalingi priimti sprendimai dėl monoprofilinių arba specializuotų ligoninių integracijos į daugiaprofilines ligonines.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Sakau,

Sakau, portretas
gal protingi žmonės gali surašyti kažkokį protestą, - pasinaudojant tuo, kad keisis valdžia,- ir sustabdyti šitos mokslo įstaigos griovimą ? Juk yra šviesių ir protaujančių mokslininkų ir gydytojų, galinčių kreiptis į valdžios atstovus : Prezidentą, naujai išrinktą Seimą ir naują Vyriausybę : negalima taip beatodairiškai naikinti to, kas buvo kurta ir puoselėta ilgus dešimtmečius. Žmonės, padėkim vieni kitiems : sergančiųjų onkologinėmis ligomis vis daugėja ir daugėja, o pagalbos greit nebebus iš kur sulaukti...

Žodžiu,

Žodžiu, portretas
Naikina, kas sukurta, kas gelbėja žmones, mokslininkus,kurie atsidavę savo darbui blaško...priešai, o ne valdžia.Koncervatoriai su savo šaika palieka betvarkę, kur pažvelgsi, tik tankų užsakė, kuriems LT jokio būtinumo nėra...priešraketinė gynyba, dronai, kitas reikalas, bet tai pigu ir jiems neverta dėmesio.Hm reikia reikalauti iš išeinančių ataskaitos ir atsakomybės apie nuveiktus darbus.

Greičio matuokliai ar sveikata?

Greičio matuokliai ar sveikata? portretas
Koks skirtumas, ar veiks atskirai, ar filialas? Svarbu, kad nauja valdžia pakeistų įstatymus ir inovatyvūs vaistai ir tyrimai būtų kompensuojami visiems onkologiniams ir kitiems sunkiems ligoniams, kaip kad beveik visose Europos Sąjunogs valstybėse ( taip interviu sakė buvęs ES komisaras V.Sinkevičius). Ne nauji greičio matuokliai, ne naujos LRT būstinės .stadiono ar ministerijų miestelio statyba Vilniuje, bet Lietuvos piliečių sveikata ir gyvybė turi būti valdžios prioritetas.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių