Vilniuje atidengiama skulptūra Lietuvos tūkstantmečiui paminėti

Jau šį penktadienį vilniečiai ir sostinės svečiai galės susipažinti su menininko Jono Naruševičiaus skulptūra, sukurta Lietuvos vardo tūkstantmečiui įamžinti. Skulptūra „Lietuva istorijos glėbyje“ dvi savaites bus eksponuojama Vilniuje, Konstitucijos prospekte, o vėliau persikels į akmens skulptūrų parką „Vilnoja“, įsikūrusį netoli sostinės esančiame Sudervės miestelyje.

„Šiais sudėtingais laikais, kuomet daugelis mūsų  iš naujo susimąstome apie tikrąsias vertybes, nepaprastai svarbu, kad menas būtų prieinamas kuo platesniam jo gerbėjų ratui. Todėl ir nutarėme įspūdingą Jono Naruševičiaus darbą kurį laiką eksponuoti Vilniuje – čia jį galės įvertinti dar daugiau skulptūros menui neabejingų žmonių, - teigia skulptūrų parko „Vilnoja" įkūrėjas, Vilniaus miesto vicemeras Vidmantas Martikonis. – Žinoma, skulptūrą kiekvienas galės laisvai apžiūrėti ir vėliau, bet jau tik apsilankęs mūsų parke“, - pažymi V. Martikonis.

Siekdama deramai įprasminti Lietuvos vardo tūkstantmetį, visuomeninė organizacija „Vilnoja“ dar pernai šalies menininkus pakvietė dalyvauti konkurse. Jam buvo pateiktas net 21 projektas, tačiau J. Naruševičiaus darbas pripažintas geriausiu. „Nepaprastai reikšmingą istorinį faktą, Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį, išreiškiau paprastomis, bet ir monumentaliomis formomis – rutuliais. Juk rutulys – tobuliausia geometrinė figūra, įkūnijanti jėgos ir formos pilnatvę. Tai saulė, žemė, atomas, ką ir siekiu atspindėti skulptūros meniniame sprendime“, - apie savo kūrinį pasakoja J. Naruševičius.

Menininko kūrinį sudaro du akmens rutuliai. Didesnysis simbolizuoja laiko tėkmę ir istoriją, o jo gaubiamas mažas poliruotas akmuo reiškia Lietuvą, kurią „nugludino“ tūkstantį metų trukę istoriniai išmėginimai.

J. Naruševičius yra puikiai žinomas Lietuvos skulptorius, daugiau kaip pusę amžiaus garsėjantis dekoratyvinės ir monumentaliosios skulptūros darbais, pano, portretais, mažosios plastikos kūriniais. Tarp svarbesnių menininko darbų minėtinos dekoratyvinės skulptūros Vilniaus operos ir baleto teatro fasadui Godunovas, Mefistofelis, Margiris ir Violeta, monumentas karo aukoms Žaliojoje girioje.

Verslininko, visuomenės veikėjo ir meno mecenato V. Martikonio iniciatyva, parkas „Vilnoja“ ir visuomeninė organizacija „Vilnoja“ nuosekliai prisideda prie skulptūros meno vystimosi tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Parke surengti aštuoni lauko akmens skulptūrų simpoziumai, kuriuose savo jėgas ir kūrybiškumą išbandė skulptoriai iš daugiau kaip trisdešimties pasaulio šalių. Šiuo metu parke eksponuojama virš šešiasdešimt įspūdingų granito skulptūrų, kurias kiekvienais metais atvyksta apžiūrėti tūkstančiai lankytojų.


Šiame straipsnyje: tūkstantmetisvilnojamartikonis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių