- Ingrida Steniulienė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Atlikėjas Egidijus Dragūnas nenori mokėti Vilniaus policijai daugiau nei 19,3 tūkst. eurų – šiuos pinigus Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas sumokėjo E. Dragūno sužalotam policininkui ir dabar siekia išsiieškoti iš kaltininko.
Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį išnagrinėjo policijos inicijuotą civilinę bylą E. Dragūnui ir gruodžio 17 d. skelbs savo sprendimą.
ELTA primena, kad 2020 m. rugpjūtį Vilniuje policijos pareigūnams Livijui Saukevičiui ir Vitalijui Vaitkevičiui sustabdžius E. Dragūno vairuojamą automobilį „Bentley“, įtariant, kad vairuotojas galėjo vairuodamas naudotis telefonu, E. Dragūnas pasipriešino pareigūnams ir už tai vėliau buvo nuteistas, jam buvo skirta 5 tūkst. eurų bauda.
Per pasipriešinimą nukentėjo du policininkai. Po įvykio darbovietė jiems sumokėjo kompensacijas.
Iš E. Dragūno baudžiamojoje byloje taip pat buvo priteisti ieškiniai – daugiau nei 5 tūkst. eurų Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, taip pat paliktas galioti „Sodrai“ anksčiau priteistas 1,3 tūkst. eurų vieno iš nukentėjusių policininkų nedarbingumo išmokoms atlyginti.
Tačiau kai kuriuos žalos atlyginimo klausimus teismas nurodė spręsti civilinio proceso tvarka.
„Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas kreipėsi civilinio proceso tvarka dėl pareigūno sužalojimo, jo sveikatos sutrikdymo. Pagal teisės aktus suma buvo paskaičiuota, ji teisme buvo palikta nenagrinėta, teismas nurodė teistis civilinio proceso tvarka, kad suma buvo ieškota iš kaltininko“, – Eltai anksčiau sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Tomas Bražėnas.
Nesupranta, kodėl reikia mokėti tokią sumą
Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį klausėsi E. Dragūno ir policijos atstovo Viačeslavo Burneikos ginčo. Pats E. Dragūnas į teismą neatvyko, jo advokatas Kęstutis Jokimas posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu.
Teisėja Asta Misiūnaitė-Bashir paskelbė, kad atsakovas E. Dragūnas nesutinka su policijos ieškiniu, jis teigia, kad buvo nuteistas tik už policininko odos įbrėžimą, policininko negautos pajamos jau buvo kompensuotos, jam buvo išmokėti daugiau nei 4,4 tūkst. eurų, todėl nėra pagrindo priteisti papildomas negautas pajamas, jam nesuprantami tokie reikalavimai, nėra pateikti jokių įrodymų apie žalos padarymą.
Tiek E. Dragūno, tiek policijos atstovas sakė, kad nėra galimybės baigti bylos taikiai ir prašė teismo išspręsti šį jų ginčą.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas V. Burneika teismui sakė, kad po įvykio su E. Dragūnu komisariatas iš policijos pareigūnų gavo tarnybinius parnešimus, kad jie nukentėjo vykdydami tarnybines pareigas. Gavus šiuos pranešimus, buvo atliktas tarnybinis patikrinimas, buvo nustatyta, kad pareigūnai iš tikrųjų nukentėjo.
Duomenys buvo pateikti VRM Medicinos centro Centrinę medicinos ekspertizės komisijai (CMEK) medicininiam įvertinimui.
CMEK konstatavo, kad vienam policininkui buvo padarytas lengvas kūno sužalojimas, o kitam – apysunkis. Įstatymų nustatyta tvarka buvo išmokėtos kompensacijos.
Kokie įrodymai pagrindžia?
„Ikiteisminio tyrimo metu buvo pateiktas civilinis ieškinys, mes prašėm teismo išnagrinėti ieškinį ir priimti sprendimą dėl žalos atlyginimo, Teismai išnagrinėjo ir priėmė sprendimą, o dalis dėl Saukevičiaus (nukentėjusio policininko Livijaus Saukevičiaus – ELTA) palikta nenagrinėta. Nepasisakė dėl dalies, ar priklauso pareigūnui. Mes pateikėm civiline tvarka“, – teisme kalbėjo policijos atstovas V. Burneika.
Jis teigė, kad policininkai L. Saukevičius ir V. Vaitkevičius vykdė pareigas ir nukentėjo. L. Saukevičiui buvo padarytas žymiai didesnis sužalojimas, nei kitam policininkui. Tvarka numato, jei policininkui nustatomas apysunkis kūno sužalojimas, jam išmokama pusantro mėnesio vidutinio darbo užmokesčio kompensacija, „Sodra“ negautas pajamas pareigūnui išmokėjo pinigus pagal savo teisės aktus, o policija rėmėsi savo tvarka.
E. Dragūno advokatas stebėjosi, kodėl policininkui apskaičiuota 101 darbo diena, kai jo skaičiavimais, dienų skaičius turėtų būti mažesnis. Policijos atstovas teigė, kad patrulio darbo diena neapsiriboja įprastomis 8 valandomis kaip kitų dirbančiųjų.
„Jeigu „Sodra“ išmokėjo, tai ir mes turim išmokėti“, – sakė policijos atstovas V. Burneika.
E. Dragūno advokatas teigė nesuprantantis, kodėl daugiau nei 10 tūkst. eurų buvo įvertinta neturtinė žala.
„Kokie įrodymai pagrindžia?“ – klausė advokatas.
„Mes manom, kad neturtinė žala susijusi su tarnyba, policijos pareigūnas, patyręs sužalojimus, jis negali vykdyti savo pareigų, nepatogumai tarnyboje, jis negali dalyvauti veikloje, užsiėmimuose, seminaruose, negali dalyvauti programose, kur dalyvauja kiti ir už tai gauti pinigų. Atsiranda nepatogumų šeimoje, buityje“, – vardijo policijos atstovas.
„Iš kur mums žinoti, kad policininkas patyrė neigiamas emocijas? Gal jis pailsėjo nuo darbo? Kaip teismui žinoti, gal jis nepatyrė?“ – sakė E. Dragūno advokatas K. Jokimas, primindamas, kad jo klientas esą nuteistas tik už odos įbrėžimą policininkui.
Tuo metu policijos atstovas V. Burneika teigė, kad policininkas buvo sužalotas, L. Saukevičiui buvo atlikta operacija, o po sužalojimo liko liekamieji reiškiniai.
„E. Dragūnas teisėtai buvo sulaikytas, nevykdė reikalavimų, jį reikėjo sulaikyti fiziškai ir tada policininkas nukentėjo“, – sake policijos atstovas.
Tuo metu E. Dragūno advokatas sakė, kad policija į šią bylą nepateikė įrodymų, kodėl savo darbuotojui sumokėjo tokią didelę sumą, teismas ieškinio tenkinti negali, tam nėra nei teisinio, nei faktinio pagrindo.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kas Vilniaus kavinėse atsiskaitinėjo svetima banko kortele?
Vilniaus policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. ...
-
Sostinės policija prašo pagalbos: kas baro vyrų tualete sudaužė vandens bakelį?
Vilniaus policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo. ...
-
Dingusios psichologės L. Velykytės brolis: sesuo sulaukė grasinimo15
Teisėsaugai pranešus, kad psichologės Linos Velykytės pėdsakai veda į Europos Sąjungos valstybę, moters brolis Donatas nusprendė nutraukti tylą ir atskleidė naujas su dingimu galimai susijusias detales. Vyras teigė žinąs, kad sesuo buvo sul...
-
Sostinėje vėl siautėja seksualinis maniakas: viename mikrorajone puola merginas4
Vieno sostinės mikrorajono gyventojai nebesijaučia saugūs. Vėlų vakarą užpulta mergina, prie jos pribėgęs vyras jai čiupo už sėdmenų ir greitai pabėgo. Policija aiškinasi aplinkybes. Anot psichiatro, toks seksualinis priekabiavimas nestebi...
-
Pasikliovusi sukčiais vilnietė prarado daugiau nei 54 tūkst. eurų3
Į sukčių pinkles įviliota sostinės gyventoja prarado 54,2 tūkst. eurų. ...
-
Psichologės L. Velykytės dingimas: paaiškėjo naujos detalės10
Kaip be žinios dingusi psichologė Lina Velykytė rasta gyva Europos Sąjungos valstybėje. ...
-
Stovėjimo aikštelėje Vilniuje rasti du Lenkijoje ieškomi automobiliai už 100 tūkst. eurų
Stovėjimo aikštelėje Vilniuje rasti du šiemet pagaminti automobiliai, kurie šiuo metu yra ieškomi Lenkijoje, antradienį pranešė policija. ...
-
Žiniasklaida: sostinėje areštuotas I. Trinkūnaitei priklausantis prabangus butas17
Generalinė prokuratūra spalio 18 dieną areštavo dar vieną finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ akcininkei Ievai Trinkūnaitei priklausantį nekilnojamąjį turtą sostinės Antakalnio rajone, praneša portalas „Delfi&l...
-
Vilniaus rajone užsiliepsnojo namas
Vilniaus rajone liepsnoja gyvenamasis namas, pranešė Bendrasis pagalbos centras (BPC). ...
-
Policija pradėjo tyrimą dėl R. Žemaitaičio raginimų protestuoti prie V. Landsbergio namų27
Dėl prie profesoriaus Vytauto Landsbergio namų gyventojus protestuoti kvietusio „Nemuno aušros“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio įrašo socialiniame tinkle pirmadienį policija nusprendė pradėti ikiteisminį tyrimą. ...