A. Kandrotas vis dar nepamiršta T. V. Raskevičiaus bučinio: žodį „pederastas“ sakau drąsiai

Antanas Kandrotas-Celofanas ir „laisvietis“ Tomas Vytautas Raskevičius antradienį teisme aiškinosi dėl bučinio.

Vietoje Seimo, į teismo posėdžių salę keliavo T. V. Raskevičius. Kitoje pusėje – A. Kandrotas.

Prie salės ir palaikymo komanda.

„Esame piliečiai, palaikome Antaną, esame prieš visus iškrypėlius ir panašiai“, – aiškino pašnekovai.

Vis dėlto, net ir ištikimiausiems bičiuliams nelengva susigaudyti, koks Celofano vaidmuo byloje.

„Jis jokio nusikaltimo nepadarė, čia yra šou“, – teigė pašnekovas.

Į LNK žurnalistės teiginį, kad jis pats kreipėsi, pašnekovas atsakė: „Ai, teisingai.“

Kreipėsi ir reikalauja iš T. V. Raskevičius atlyginti 100 eurų neturtinę žalą, mat šis pernai per „Vilnius pride“ eitynes pabučiavo jį į skruostą.

„Prevencinio pobūdžio ieškinys. Tikimės, kad jis sukels precedentą Lietuvoje“, – šnekėjo A. Kandroto advokatas Erikas Rugienius.

Celofanas per eitynes prie T. V. Raskevičiaus priėjo pats, kaip sako, norėjo nusifotografuoti.

Aistrų netrūko ir teisme.

„Tas bučinys buvo spontaniškas, įvyko meilės ir tolerancijos šventėje, visi tuo bučiniu džiaugėsi, įskaitant ir patį ieškovą“, – pabrėžė T. V. Raskevičius.

D. Labučio/ELTOS nuotr. 

„Jeigu ir tuo momentu apsidžiaugė, jeigu taip būtų buvę, nereiškia, kad vėliau nesukėlė pasekmių. Aš ne be reikalo uždaviau klausimus dėl žando valymo, Antanui sukėlė tam tikras emocijas ir šoką“, – kalbėjo E. Rugienius.

A. Kandrotas tvirtina, kad bučinį suprato, kaip seksualinį priekabiavimą, jis sako, kad dėl incidento kilo grėsmė kalėjime, esą iš jo ėmė tyčiotis, dėl to negalėjo miegoti, neva prireikė ir psichologų pagalbos, bet paklausus apie vizitų dokumentus – neturėjo, ką parodyti.

„Tikrai nenoriu atskleisti mūsų taktikos, kokia ji yra“, – tikino E. Rugienius.

J. Elinsko/ELTOS nuotr. 

Celofanas nieko prieš susitaikymą – norėtų, kad politikas ir atsiprašytų.

„Ta prasme, susitaikyti su metamais kaltinimais, kurie nepagrįsti, būtų paprasčiau? Aš manau, kad jie nepagrįsti“, – sakė T. V. Raskevičius.

„Man kas labiausiai keista visoje šioje byloje, kad Seimo narys tokius veiksmus ir dabar toleruoja“, – teigė E. Rugienius.

T. V. Raskevičius sako, per eitynes fotografavosi ir bučiavo ne vieną žmogų, ar A. Kandrotą bučiuotų ir antrąkart?

„Kandrotas jau dabar negalėtų dalyvauti eitynėse, nes yra už grotų“, – tvirtino T. V. Raskevičius.

„Teismas turėtų pasisakyti, kad nėra toleruotinas elgesys“, – teigė E. Rugienius.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Teismas sprendimą skelbs lapkričio 25-ąją, tada T. V. Raskevičius jau nebebus Seimo nariu. Tikisi, kad bent jau bylą laimės ir panašu, kad tuo neabejoja.

„Taip, žinoma“, – užtvirtino T. V. Raskevičius.

„Noriu padėkoti Lietuvos žmonėms, kad išmetė Laisvės partiją. Kad netoleruoja tokių nesąmonių, žodį „pederastas“ sakau drąsiai, nes advokatas pagarsino, tai yra vartotinas žodis. Drąsiai visi vadinkite tikraisiais vardais, nes žodžio gėjus nėra“, – kalbėjo A. Kandrotas.

„Aš ne žodį „pederastija“ gyniau, aš pasakiau, kad toks žodis yra oficialus Lietuvių kalbos žodyne“, – pabrėžė E. Rugienius.

A. Kandrotas šiuo metu sėdi kalėjime už finansinius nusikaltimus. Be to, yra vienas iš pagrindinių kaltinamųjų riaušių prie Seimo byloje. Dar vienas tyrimas pradėtas ir dėl pasisakymų T. V. Raskevičiaus atžvilgiu.

„Pasakiau, kad kietas daiktas burnoje, man bylą iškėlė, kas tokie yra prokurorai, nesakysiu“, – nurodė A. Kandrotas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

LGKT neva išplitęs mobingas: neįtikę ir nepataikaujantys...

LGKT neva išplitęs mobingas: neįtikę ir nepataikaujantys... portretas
Situaciją praėjusių metų birželį paviešinęs M.Kluonis tvirtina netrukus sulaukęs raginimo išeiti iš darbo. „Man buvo pasakyta, kad dėl to, jog išdrįsau bendrauti su žiniasklaida man tarnyboje nebebus ateities, aš privalau išeiti iš darbo be jokių sąlygų, kad mano darbo sąlygos tik blogės ir dar reketininko tonu pasiūlyta pagailėti savo sveikatos. 2019 m. birželio 17 d. pirmą valandą nakties parašiau lygių galimybių kontrolierei, kad nesutinku išeiti iš darbo. Tą pačią dieną 9 val. ryto gavau pranešimą, kad mano pareigybė per naktį panaikinta, nes nepasiteisino“, – dėstė M.Kluonis. „Visa faktinių aplinkybių visuma leidžia pagrįstai daryti išvadą, kad pareiškėjo pareigybės panaikinimas yra susijęs ne su realiu pareigybės nereikalingumu, funkcijų dubliavimusi ar darbo užmokesčio trūkumu, o su siekiu atleisti pareiškėją, neatsižvelgiant į jo argumentus, esant konfliktui su skyriaus vedėju“, – konstatavo teismas.

Neišleido į kongresą

Neišleido į kongresą portretas
Pats M.Kluonis feisbuke dėsto, kad problemos darbe prasidėjo, kai T.V.Raskevičius jo neišleido į Europos socialistų partijos kongresą. „Man su tokiu elgesiu nesutinkant prasidėjo mobingas ir persekiojimas. Prasidėjo nepagrįstos priekabės, skyriaus vedėjas pradėjo rašinėti melagingus ir šmeižikiškus tarnybinius pranešimus mano atžvilgiu, pradėti nepagrįsti ir niekuo pasibaigę tarnybiniai patikrinimai, neleidimas vykti į komandiruotes, reikalavimai išeiti iš darbo ir panašiai“, – rašė M.Kluonis. Jis teisme bandė įrodyti, kad į kongresą buvo neišleistas dėl politinių pažiūrų. Tokią savo poziciją M.Kluonis argumentavo tuo, kad su T.V.Raskevičiumi priklauso konkuruojančioms politinėms partijoms.

Raskevičiaus priekabiavimas ankstesnėje darbovietėje

Raskevičiaus priekabiavimas ankstesnėje darbovietėje portretas
Po kaltinimų žymiam režisieriui Šarūnui Bartui prieš 5 metus galimai priekabiavus prie aktorės, R. Šimašius, nesulaukęs atsakingų tarnybų tyrimo išvadų, ne tik nurodė Vilniaus m. savivaldybei nutraukti nuomos sutartį su Š. Barto studija, bet ir pareiškė, kad asmeniškai boikotuos režisieriaus kūrybą, – rašto motyvus komentavo L. Kasčiūnas. – Todėl mane itin suglumino R. Šimašiaus tyla apie šį žiniasklaidoje paviešintą atvejį, kuriame figūruoja jo paties frakcijos narys – tai akivaizdus dvigubų standartų pavyzdys. Tyla priekabiavimo atveju nėra gera byla, nes tyla yra smurtas, skatinantis kitas priekabiavimo aukas tylėti. Todėl prašau R. Šimašiaus principingai įvertinti Tomo V. Raskevičiaus elgesį ir apie sprendimus informuoti visuomenę.“
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių