Balsuos dėl J. Basanavičiaus premijos laureato: tarp nominantų – ir žinomas Klaipėdos profesorius

  • Teksto dydis:

Likus kiek daugiau nei pusei mėnesio iki Lietuvos patriarcho Jono Basanavičiaus gimtadienio, šiomis dienomis turėtų būti išrinktas ir paviešintas šių metų Nacionalinės J.Basanavičiaus premijos laureatas. Tarp nominantų yra ir žinomas Klaipėdos universiteto profesorius Rimantas Balsys.

Kultūros ministerijos atstovai patikino, kad Nacionalinės J.Basanavičiaus premijos komisija į baigiamąjį posėdį rinksis lapkričio 9 d.

Pagal komisijos nuostatus, baigiamajame posėdyje, kuris rengiamas kasmet, ne vėliau kaip iki lapkričio 23 d. slaptu visų komisijos narių balsavimu bus priimtas sprendimas dėl premijos skyrimo išrinktam laureatui – asmeniui ar grupei.

Premijos laureato diplomas ir ženklas įteikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos (Vasario 16-osios) proga kartu su Nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis.

Šiais metais premijai nominuotas etnologas prof. dr. R.Balsys (kandidatūrą pateikė Klaipėdos universiteto senatas), dr. Daiva Vaitkevičienė (pateikė Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas), dr. Jolanta Zabulytė (pateikė Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius), Vida ir Arūnas Sniečkai (pateikė Vilkijos Panemunių seniūnaitija), Jonas Vaiškūnas (pateikė Molėtų krašto muziejus) bei dr. Eligijus Juvencijus Morkūnas (pateikė Lietuvos liaudies buities muziejus).

Premijos komisija iš visuomenės gautų pasiūlymų atrinko tris kandidatus: D.Vaitkevičienę, E.J.Morkūną ir klaipėdietį R.Balsį.

Valstybinę J.Basanavičiaus premiją beveik prieš 30 metų įsteigė Kultūros ministerija.

Prieš šešerius metus jai suteiktas nacionalinės premijos statusas.

Premijos dydis – 32 tūkst. eurų.

Už išskirtinius nuopelnus etninės kultūros srityje nuo 1992 m. šia premija įvertintas 41 asmuo.

Pirmąją J.Basanavičiaus premiją gavo liaudies folkloro dainininkė Veronika Povilionienė.

Šį garbingą įvertinimą yra gavęs ir Česlovas Kudaba, Norbertas Vėlius, Libertas Klimka bei daugelis kitų etnokultūrai nusipelniusių mokslininkų ir veikėjų.

Premija kasmet skiriama Lietuvoje ir užsienyje gyvenantiems lietuviams už reikšmingiausius pastarųjų penkerių metų darbus, susijusius su etninės kultūros tradicijų plėtojimu, puoselėjimu, tyrinėjimu, bei kūrybinę ir mokslinę etninės kultūros veiklą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių