Prancūzijos Grenoblio miestas negali įgyvendinti savo planų leisti savivaldybės baseinuose dėvėti visą kūną pridengiantį maudymosi kostiumėlį burkinį, antradienį išaiškino šalies aukščiausiasis administracinis teismas.
Afganistano aukščiausiasis lyderis ir Talibano vadas šeštadienį įsakė šalies moterims viešumoje dėvėti burkas – tai viena griežčiausių moterų gyvenimo kontrolės priemonių nuo tada, kai griežtosios linijos islamistai užgrobė valdžią.
Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May (Tereza Mei) antradienį prisijungė prie raginimų jos buvusiam užsienio reikalų sekretoriui Borisui Johnsonui (Borisui Džonsonui) atsiprašyti už menkinančius komentarus apie burkas dėvinčias musulmones.
Naujojo trečiadienį įsigaliojančio įstatymo, draudžiančio dėvėti veidą dengiančius drabužius, įskaitant ir islamą išpažįstančių moterų skaras, pavyzdžiui, nikabus ir burkas, šalininkai ir oponentai pradeda žodinę kovą.
Po kelerius metus trukusių debatų Nyderlandai atvėrė kelią burkų draudimui. Pirmieji parlamento rūmai (Senatas) antradienį Hagoje didele balsų dauguma pritarė ribotam burkų ir nikabų draudimui. Antrieji rūmai atitinkamą įstatymo projektą palaimino dar 2016-aisiais.
Nyderlandai pritarė draudimui viešose vietose būti su „veidą dengiančiais drabužiais“, įskaitant musulmoniškus šydus ir drabužius, tokius kaip burka ir nikabas, tačiau neuždraudė tik plaukus dengiančio hidžabo.
Šveicarijos vyriausybė sako rinkėjai galės nuspręsti, ar uždrausti tokius veido apdangalus, kaip kaukės arba musulmoniškos visą kūną dengiančios burkos ir hidžabai.