Vilniaus policija tęsia tyrimą dėl incidento Vilniaus rajone, Juodšilių seniūnijoje, kai policininkas nušovė agresyviai besielgusią moterį, kuriai prieš tai buvo iškviesti medikai, praneša LNK.
Pacientų, jų artimųjų agresija prieš medikus įgauna sunkiai suvokiamą mastą, o galimi būdai apsiginti, apsaugoti savo sveikatą, gyvybę – mandagumas, reakcija ir greitos kojos. Ieškoma sprendimų, kas galėtų pakeisti situaciją.
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pritaria iniciatyvai greitosios ir skubios medicinos pagalbos (GMP) medikus Administracinių nusižengimų kodekse (ANK) prilyginti pareigūnams ir tarnautojams, kad grėstų baudos už jų garbės ir orumo pažeminimą.
Liepos 13 d. "Kauno dienos" numeryje perskaičiau interviu su gydytoju ir rašytoju Viliumi Kočiubaičiu. Per širdį ir jausmus rėžė autoriaus teiginiai, kad ligoninės priimamajame dirba "žemiausios kastos gydytojai", kad "GMP dabar dirba ir pensininkai", ten dirba "žemiausiai kotiruojami, negerbiami gydytojai".
Kaip galima greičiau suteikti medicinos pagalbą netikėtai susirgusiam ar traumą patyrusiam žmogui – užduotis, prilygstanti iššūkiui. Nė vienoje pasaulio valstybėje greitosios pagalbos medikai pas jų laukiantį ligonį neatvyksta per minutę ar dvi. Lietuvoje nustatyti normatyvai: skubiais atvejais greitoji medicinos pagalba mieste pas pacientą privalo atvykti per 15 , rajonuose – per 25 min. Uostamiesčio medikai 95 proc. skubių atvejų atvyksta pas pacientą kur kas greičiau.
Asmens duomenų apsauga, įteisinta teisės aktais, virsta kuriozais. Uždraudę teikti informaciją apie pacientus, įstatymų leidėjai nė nesusimąstė, jog taip sukūrė prielaidas daugybei žmonių išgyventi nežinią dėl savo artimųjų bei apkrovė policiją bereikalingu darbu.