Vos prieš kelias savaites nutrūktgalviai leidosi nuo Parodos kalno, o šį šeštadienį jiems teko priešinga užduotis – kuo kūrybingiau užkopti į šią įkalnę. Savo kurtais fluksiškais kostiumais pasipuošė šimtai dalyvių.
Kosminiai laivai, Trojos arklys, drakulos, vilkolakiai ir princai su gelbėjimo ratais – šeštus metus iš eilės miestiečiai demonstravo savo išmonę, kopimą Parodos kalnu paversdami smagia atrakcija sau ir reginiu kitiems.
„Labai svajojau, kad Kaunas turėtų savo karnavalą. Ne bet kokį, o intelektualų“, – šypsosi vienas iš fluksiškojo kopimo į kalną tradicijos sumanytojų Rytis Zemkauskas. Šiemet rugsėjo 8-ąją „Fluxus“ festivalyje jis bus ne žiūrovas, bet kaip asmeninę žinutę skleidžiantis dalyvis.
Dirbtuvėse ir savarankiškai kurdami kostiumus, konstruodami ir puošdami neįprastas transporto priemones, kurdami išskirtines šukuosenas bei makiažą, kauniečiai ruošiasi naktiniam kopimui į Parodos kalną Fluxus stiliumi.
Pelėdų kalną nuklojo įvairiaspalviai pledai. Ant jų su meniniais atributais, augintiniais ir vaišėmis įsikūrę kauniečiai siekia tapti rekordinio meno pikniko dalimi.
Nors pastaruoju metu tam tikrose miesto gatvių atkarpose ribojamas ar net draudžiamas eismas pykdo, šeštadienio vakaro ribojimai Parodos kalne ir minios juo kopiančių persirengėlių miestiečiams kėlė šypsenas.
Vienas laukiamiausių "Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022" organizuojamų renginių – bendruomenių "Fluxus" festivalis, epidemiologinei situacijai rytais perrašant išvakarėse sudėliotus scenarijus, artinasi nešinas hamletišku klausimu: bus ar nebus?
Šeštadienį Kaune vykusį netikėtumų festivalį „100 pirmų kartų“ vainikavo kopimas į Parodos kalną fliuksiniu – kuo keistesniu ir neįprastu būdu. Anot festivalio organizatorių, tai buvo ekstremaliausia jo programos dalis.