Naujuoju vaizdo klipu, kuriame atskleidžiamas gamtos, istorinių pilių ir dvarų grožis, Lietuvos pilių ir dvarų asociacija skatina keliauti po Lietuvą ir pažinti jos kultūrinį paveldą.
Baltijos šalių pilių ir dvarų šimtmečio projektas gegužės 24 d. prasidėjo nuo Alantos dvaro Molėtų rajone. Pirmajam keliautojui buvo perduotas simbolinis raktas, kuris atveria visų pilių ir dvarų ne tik vartus ir duris, bet ir paslaptis. Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Gintaras Karosas raktą atvežė iš prieš savaitę Rygoje vykusio Baltijos projekto pristatymo.
Dvarų kultūros tyrinėtojai teigia, kad to meto stalas smarkiai neatsiliko nuo šių dienų puotų, o kai kurie bajorai išsiskirdavo ypatingai prabangia stalo puošyba, tuo, kad būdavo valgomi 5–6 ar netgi daugiau patiekalų, o per pertraukas tarp valgių kartais būdavo šokama ar žaidžiami žaidimai.
„Lietuvoje turime labai plačiai susiformavusį stereotipą apie dvarus. Jeigu išgirstame žodį „dvaras“, tai pirmiausia įsivaizduojame didingus, mūrinius, kelių aukštų didingų giminių dvarus“, – sako architektas, dvarų kultūros tyrinėtojas Marius Daraškevičius.
Kulinarinis turizmas yra absoliutus fenomenas ir sparčiausiai auganti turizmo rūšis tiek pasaulyje, tiek ir Lietuvoje. Turizmo departamentas siūlo susipažinti su skaniausiomis naujovėmis mūsų šalyje ir ne tik keliauti po Lietuvą, bet ir ragauti.
Savo laikais priartėjome prie Oginskių virtuvės, LRT radijui sako knygos „Oginskių dvaro virtuvėje“ autorius virtuvės šefas Liutauras Čeprackas. Anot kito knygos autoriaus profesoriaus Rimvydo Laužiko, Oginskių pusryčiai prieš kelis amžius beveik nesiskyrė nuo to, ką pusryčiams valgo daugelis šių laikų žmonių.
Vienas iš knygos „Oginskių dvaro virtuvė“ autorių, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesorius Rimvydas Laužikas teigia, kad 18 a. pab. – 19 amžiaus pradžios didikai valgydavo sočiai ir rinkdavosi iš daugybės patiekalų.
Baroko medinės architektūris lobis Aristavėlės dvaro rūmai sulaukė atgimimo – Lietuvos liaudies buities muziejuje atvertė naują savo istorijos puslapį.
Pasaulinę turizmo dieną (rugsėjo 27-ąją) Mažojoje Lietuvoje baigiasi ilgiau nei keturis mėnesius trukęs trečiasis iš penkerių metų muziejinių renginių ciklo, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, projektas „Lietuvos muziejų kelias“.