Beveik vienbalsiai su nedidelėmis korekcijomis Klaipėdos politikai patvirtino artimiausių trejų metų miesto strateginį planą, į kurį vis dėlto neįtrauktas miesto centre esančios K.Donelaičio aikštės atnaujinimas.
Vilnius kuriamas jau septynis amžius – per visą šį laiką mieste buvo daugybė projektų, kurie buvo planuoti, apie kuriuos buvo svajojama, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių jie nebuvo įgyvendinti.
Savivaldybės baigiamas rengti miesto bendrasis planas kursto aistras. Derinant Klaipėdos ateities vystymąsi numatantį dokumentą, kyla nemažai klausimų, neapsieinama be skundų. Vis dėlto tikimasi, kad planą pavyks patvirtinti jau po kelių mėnesių.
Penktadienį uostamiestyje viešintis Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius domėjosi Klaipėdai svarbiais klausimais. Su miesto vadovybe, uosto ir „Lietuvos geležinkelių“ atstovais aptarti miesto vystymosi klausimai, strateginiai projektai, svarstyta ir centrinio pašto ateitis.
Sostinės miegamųjų rajonų gyventojai netenka žado, kai vieną rytą žaliojoje zonoje, kur jie ilsisi, vedžioja savo augintinius, netikėtai išdygsta tvora, o netrukus už jos ima burgzti buldozeriai ir stiebiasi naujas daugiabutis. Žmonės grūmoja savivaldybei, o ši rodo į teismus, grąžinusius žemę šalia gyvenamųjų namų teisėtiems savininkams.
Klaipėdos politikai taip ir nepatvirtino beveik dvejus metus rengtos Miesto bendrojo plano koncepcijos, kuri atvertų kelią išoriniam jūrų uostui. Tarybos nariai po ilgų diskusijų šį klausimą atidavė jo rengėjams dar kartą koreguoti.
Uostamiesčio taryba ketvirtadienį patvirtino naują miesto schemą. Pastarojoje rajonais suskirstytas visas miestas. Senojoje schemoje buvo išskirti tik gyvenamieji rajonai. Pagal naująjį dokumentą žadama tikslinti ir seniūnaitijų ribas.
Prieš keturiolika metų patvirtintoje Klaipėdoje schemoje buvo išskirta 60 gyvenamųjų rajonų. Ji neapėmė kitų miesto teritorijų.
Klaipėdos savivaldybės Urbanistikos skyriaus vedėja Mantė Černiūtė-Amšiejienė pasakojo, kad naujoje schemoje miestas yra suskirstytas į keturis makrorajonus.
Tai padaryta, atsižvelgiant į vietos bendruo
Panevėžio miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį po pusantros valandos trukusių diskusijų pritarė Panevėžio miesto istorinės dalies teritorijos ir apsaugos zonos ribų nustatymo bei tvarkymo specialiajam planui.
Savivaldybės duomenimis, už planą balsavo 18 tarybos narių, 8 balsavo prieš ir 3 susilaikė.
Daug diskusijų sukėlęs dokumentas reglamentuoja statybas miesto senamiestyje. Jį jau mėginta priimti neeiliniame posėdyje mėnesio pradžioje, tačiau tuomet salę palikus didžiajai daliai politikų, atsisakiusių svarbų dokumentą svarstyti paskubomis, posėdis žlugo.