Lietuvos pacientai naujus vaistus gauna vieni iš paskutiniųjų Europoje, o susirgę vėžiu ir norėdami gauti tinkamą gydymą jie kartais turi mokėti tūkstančius eurų iš savo kišenės. Ekspertai teigia, kad perteklinio vaistų vertinimo reikėtų atsisakyti, jei šie jau yra patvirtinti ir naudojami kitose ES valstybėse, skelbia portalas Delfi.lt
JAV mokslininkai skelbia apie revoliucinius vaistus vėžiui gydyti. Eksperimentiniai vaistai buvo taikyti dvylikai antros ir trečios stadijos tiesiosios žarnos vėžiu sergančių ligonių. Po pusmečio pas visus juos vėžio ląstelių nebeliko. Pacientams ir medikams tai suteikia vilties, kad ateityje bus galima apsieiti be operacijų, chemoterapijų, praneša LNK.
Maisto ir vaistų administracija (FDA) pirmadienį patvirtino vaistą baricitinibą kaip pirmąją geriamąją tabletę sunkios formos alopecia areata – autoimuniniam sutrikimui, kuriuo kasmet JAV suserga daugiau kaip 300 tūkst. žmonių – gydyti.
Įteisinus greitesnę registravimo tvarką, nuo šiol nauji vaistai rinką pasieks greičiau. Iki šiol jų registracija užtrukdavo maždaug metus, primena Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Tyrimais įrodyta, kad nauji vaistai dažnai ne tik yra efektyvesni nei senieji, bet ir taupo lėšas, nes ligoniams pakanka rečiau vaikščioti pas gydytojus, nereikia atlikti daugybės tyrimų, išvengiama sunkių komplikacijų, dėl kurių tampama neįgaliais. Tačiau kompensuoti tokius vaistus mūsų šalyje neskubama.