Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) pavaldi Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija Rokiškio rajono savivaldybei išsiuntė pasibaigusio galiojimo COVID-19 testus, pranešė rajono meras Ramūnas Godeliauskas.
Seimas įpareigojo prekybininkus nuo šių metų lapkričio paramos gavėjams atiduoti neparduotą besibaigiančio galiojimo maistą, kuris yra saugus ir tinkamas vartoti.
Seimas ketvirtadienį balsuos, ar įpareigoti prekybininkus pasirašyti sutartis su paramos gavėjais ir jiems tiekti neparduotą besibaigiančio galiojimo maistą, kuris yra saugus ir tinkamas vartoti.
Pasibaigusio galiojimo, bet dar tinkamais vartoti maisto produktais nuo šių metų galima prekiauti dar ilgiausiai 45 dienas ir tik tuomet, jeigu nepažeista gamintojo pakuotė.
Pasibaigusio galiojimo, bet dar tinkamais vartoti maisto produktais siūloma prekiauti dar ilgiausiai 45 dienas ir tik tada, jeigu nepažeista gamintojo pakuotė.
„Pricer.lt“ portalo vadovas Arūnas Vizickas teigia, kad sudarius galimybę pardavinėti maistą pasibaigus etiketėje „Geriausias iki...“ nustatytam minimalaus tinkamumo vartoti terminui, Lietuvoje bus susidurta su išaugusiu žarnyno infekcijų kiekiu. Pasak jo, šį pokytį palaikančios institucijos nėra pateikusios įrodymų, kad tokio maisto kokybė nėra smarkiai pablogėjusi bei galimos tokių produktų vartojimo pasekmės nebuvo išdiskutuotos su specialistais.
Seime skinasi kelią siūlymas leisti prekiauti pasibaigusio galiojimo, bet dar tinkamais vartoti produktais. Dabar tai daryti draudžiama, todėl daug maisto iššvaistoma.
Seime įpusėjo svarstymai dėl pataisų, kuriomis siūloma leisti prekiauti pasibaigusio galiojimo, bet dar tinkamais vartoti produktais. Dabar tai daryti draudžiama, todėl esą daug maisto iššvaistoma.
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos darbuotojai sunešė iš namų produktus su pasibaigusiu galiojimo terminu ir pažymėtus „Geriausias iki…“ O kad tokius produktus saugu vartoti, demonstravo ir Aušrinė Armonaitė. Keksiukai, kuriuos valgė ekonomikos ir inovacijų ministrė, pagaminti iš pasibaigusio galiojimo miltų ir medaus. Ministerija siekia, kad tokius produktus būtų galima ne tik atiduoti labdarai, kaip yra dabar, bet ir toliau pardavinėti, pasakojama LNK reportaže.
Lietuvoje ketinama sekti kai kurių Europos Sąjungos (ES) šalių pavyzdžiu ir leisti prekiauti produktais, kurių galiojimo laikas jau pasibaigęs, bet jie dar nepraradę nei skonio, nei išvaizdos. Dabar tai daryti draudžiama, todėl esą daug maisto iššvaistoma.