Vokietijos vidaus žvalgybos agentūra pirmadienį perspėjo dėl su Rusijos karine žvalgyba susijusios kibernetinės grupuotės, jos teigimu, vykdančios atakas Ukrainoje ir NATO valstybėse narėse.
Vilnius NATO viršūnių susitikimo metu buvo vadinamas saugiausiu miestu pasaulyje, tačiau rusų programišių grupuotė sarkastišku pavadinimu „From Russia with Love“ (liet. „Iš Rusijos su meile“) giriasi nutekinusi NATO viršūnių susitikimo duomenis. Apie tai skelbė propagandinis Rusijos „Telegram“ kanalas, praneša LNK.
Dalis Vokietijos įstatymų leidėjų vėl tapo kibernetinės atakos taikiniais, penktadienį pranešė vietos žiniasklaida, saugumo ekspertams bedant pirštu į rusų įsilaužėlius.
Programišių grupės APT28 ir „Fancy Bear“ galėjo surengti kibernetinę ataką prieš Norvegijos parlamentą šių metų rugpjūčio mėnesį. Tai antradienį pareiškė Norvegijos policijos saugumo tarnyba (PST).
Nutekinama slapta informacija, rinkimų išvakarėse kiršinanti politinius oponentus ir kaitinanti antiamerikietiškas visuomenės nuotaikas. Tai nauji kaltinimai Vakaruose seniai pažįstamiems rusų programišiams. Šįkart jie skrieja iš Londono.
Rusijos programišiai, apsimesdami iraniečiais, surengė kibernetinių atakų daugiau nei 35 šalyse, pirmadienį pranešė britų transliuotojas BBC, remdamasis Didžiosios Britanijos ir JAV žvalgybos tarnybų ataskaita.
Nyderlandų specialiosios tarnybos MIVD ir AIVD ne taip gerai žinomos, kaip amerikiečių Centrinės žvalgybos valdyba ar karališkoji Didžiosios Britanijos žvalgyba MI6. Tačiau būtent olandams dukart pavyko sučiupti rusų programišius. Kur slypi sėkmės paslaptis?
Rusijos kompiuteriniai įsilaužėliai, pernai prasiskverbę į JAV energetikos tinklus, gamybos įmones ir kitus objektus, užsitikrino prieigą naudodamiesi elementariomis sukčiavimo priemonėmis.