Gyvename post-truth (liet. po tiesos) eroje, kai asmeniniai įsitikinimai nustelbia faktus. Tai dirva manipuliuoti žmonių nuomone ir priešiškoms įtakoms. Kaip demokratijai išgyventi?
Tiek viešojoje, tiek socialinėje erdvėje vis dar atsiranda žmonių, demonstruojančių ir platinančių uždraustą simboliką. Už nacių, komunistinių organizacijų simbolių, uniformų, vėliavų, svastikos demonstravimą ne švietimo, mokslo, meno ar kitais tikslais gali grėsti iki pusantro tūkstančio eurų bauda.
Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl buvusios žurnalistės, kandidatės į Seimą Rūtos Janutienės socialiniuose tinkluose patalpintos galimai šmeižikiškos informacijos.
Adatos, rastos braškėse, visą Australiją išgąsdino dar rugsėjį. Grėsmę sveikatai keliantys radiniai uoguose aptikti šešiuose iš aštuonių Australijos valstijų ir teritorijų. Vėliau baimė persikėlė ir į Lietuvą, praneša LNK žinių tarnyba.
Ketvirtadienį Europos Komisija pasiūlė imtis kovos su internetine dezinformacija priemonių: priimti bendrą ES kovos su dezinformacija kodeksą, remti nepriklausomą faktų tikrintojų tinklą ir įvairiais kitais veiksmais skatinti kokybišką žurnalistiką bei stiprinti gebėjimus naudotis žiniasklaidos priemonėmis.