Generalinės prokuratūros, Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovai kaltina Seimo laikinąją komisiją, tyrusią VSD pranešėjo informaciją, šališkumu, įgaliojimų viršijimu, spaudimo darymu.
Kauno apylinkės teismo pirmininko Arūno Purvainio pasisakymus apie Seimo komisijos išvadas Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo istorijoje vertins du Teisėjų tarybos komitetai.
Pranešėjo Tomo Gailiaus istoriją nagrinėjusios parlamentinės komisijos išvados meta šešėlį ant Valstybės saugumo departamento (VSD) bei Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovų, tačiau Seime kol kas neketinama kelti klausimų dėl Dariaus Jauniškio ar Lino Pernavo likimo pareigose. Ir nors specialiųjų tarnybų bei jų direktorių reakcijos į parlamentinį tyrimą sutinkamos įtariai, politikai labiau linkę kalbėti apie sisteminius, o ne personalinius pokyčius.
Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Mažeika informavo politikus, kad pranešėjo informaciją tyrusios Seimo komisijos išvados yra nepagrįstos, politizuotos ir kenkia ne tik valstybės institucijų, bet ir valstybės reputacijai.
Seimo tyrimas dėl buvusio Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūno pateiktos informacijos apie žvalgybos tarnybos galbūt atliktą paslaugą kandidatui į prezidentus Gitanui Nausėdai ir tyrėjų klausimai sukėlė tirtų institucijų vadovų isteriją, pareiškė laikinosios komisijos pirmininkas Vytautas Bakas.
Prezidentas Gitanas Nausėda neturėtų menkinti laikinosios komisijos darbo, sako parlamentiniam tyrimui dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo istorijos vadovavęs parlamentaras Vytautas Bakas. Pasak jo, tik aklas gali nematyti tyrimo išvadą pagrindžiančių įrodymų.
Vadinamajai Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo istoriją tyrusiai Seimo komisijai paskelbus išvadas, politologai sako, kad jos sudaro prielaidas kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl tarnybų ir jų vadovų veiksmų.
Reaguodama į Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo istoriją tyrusios Seimo komisijos išvadas, Lietuvos žvalgyba teigia svarstanti galimybę teisinėmis priemonėmis ginti savo dalykinę reputaciją.
Generalinė prokuratūra kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo istoriją tyrusios komisijos narių veiksmus, skelbia naujienų portalas „Delfi“.