Pretendentams nesurinkus reikiamo balų skaičiaus, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vadovo išrinkti nepavyko, artimiausiu metu ketinama skelbti naują konkursą.
Jungtinių Tautų AIDS programa (UNAIDS) pirmadienį pranešė, kad nuo šiais metais politinių lyderių priimtų sprendimų priklausys, ar bus įmanoma iki 2030 metų visiškai sustabdyti AIDS.
Sergamumas ŽIV Lietuvoje pastaruosius penkerius metus nuosekliai mažėja. Dabar sergančiųjų šiuo, žmogaus imunodeficito virusu – apie 4 tūkst. Tačiau aiškėja, kad daugiau nei pusė žinančių, jog jie užsikrėtę ŽIV, nesigydo. Apie tai LNK žurnalistė kalbėjosi su NVSC atstovu Kęstučiu Rudaičiu.
Pakilusi temperatūra, bendras nuovargis, padidėję limfmazgiai, apetito nebuvimas, sąnarių skausmai – simptomai, būdingi peršalimui, gripui, COVID-19 ir kitoms infekcijoms. Gydytoja infektologė įspėja, kada tai gali signalizuoti ir apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV).
Po pandemijos vėl padaugėjo meilės ligomis vadinamų venerinių ligų. Tiesa, ne visi atvejai patenka į oficialiąją statistiką. Ne tik dėl gėdos kreiptis į gydytojus, bet ir dėl to, kad šias ligas diagnozuojantys tyrimai yra mokami.
Žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) ir AIDS ligos gydymas Lietuvoje kompensuojamas, tačiau net pusė žinančiųjų, kad yra užsikrėtę ŽIV, nesigydo. Siekti gydymo šiems asmenims trukdo vyraujanti stigma ir diskriminuojančios nuostatos užsikrėtusiųjų atžvilgiu.
Žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) prevencijai vartojamo preparato gamintoja leido platinti šio vaisto pigią generinę versiją, siekiant kovoti su liga mažų pajamų šalyse, kur ji yra labiausiai išplitusi, ketvirtadienį pranešė tarptautinė medicinos iniciatyva „Unitaid“ ir Vaistų patentų bankas (Medicines Patent Pool, MPP).