Buvusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel buvo viena populiariausių politikių pasaulyje, kai 2021 m. išėjo į pensiją, tačiau kritikai vis dažniau abejoja jos palikimu prieš pasirodant jos prisiminimų knygai.
Buvusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel antradienį pelnė prestižinį Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros Nanseno apdovanojimą, sulaukusi pagyrų už savo ryžtą globoti prieglobsčio prašytojus, kol ėjo pareigas.
Buvusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel susitikime su žiniasklaidos atstovais antradienio vakarą Berlyne kalbėjo ir apie savo drebulio priepuolius. „Tai buvo susiję su dviem dalykais. Pirmiausiai aš buvau labai išsekusi po savo motinos mirties. Tai mane paveikė labiau nei maniau. Be to, vartojau per mažai skysčių “, – sakė A. Merkel.
Buvusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel antradienį teisino savo ilgametę glaudžių ryšių su Maskva politiką ir teigė „neturinti dėl ko atsiprašyti“, nors karas Ukrainoje aptemdė jos pasiekimus.
Buvusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel gina NATO sprendimą nepriimti Ukrainos į Šiaurės Atlanto gynybinį bloką 2008 metais, pasigirstant vis daugiau kritikos jos politikai Rusijos atžvilgiu per 16 valdymo metų.
Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka dabartiniame konflikte su Rusija pirmiausiai nori kitų šalių solidarumo ir vienybės. „V. Putinas, kaip rodo mano patirtis, eis tiek, kiek mes leisime. Ir V. Putinas sustos, jei pajaus mūsų stiprybę, mūsų vienybę ir solidarumą visame pasaulyje“, – sakė jis vokiečių portalui ntv. Todėl parama Ukrainai esą yra „investicija į Vokietijos ir Europos saugumą“.
Buvusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel atmetė JT generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso pasiūlymą užimti pareigas Jungtinėse Tautose. Ji praėjusią savaitę kalbėjosi telefonu su A. Guterresu, „padėkojo ir pranešė jam, kad nepriims pasiūlymo“, trečiadienį informavo A. Merkel biuras.
Angelos Merkel pasitraukimas iš politinės arenos po 16 metų darbo kanclerės poste ne tik pradėjo naują erą Vokietijoje, bet ir sutrikdė galios pusiausvyrą Europos Sąjungoje.