Bendrijų pirmininkai niršta, kad Kaune į Seimą išrinktas Lauras Stacevičius slapta buldozeriu nori prastumti naują Daugiabučių namų valdymo įstatymą ir dėl jo visai nesitaria su visuomene.
Vilniaus savivaldybė kviečia aktyvius vilniečius daugiabučių valdymą perimti į savo rankas – tapti savo būsto šeimininkais, patiems spręsti namo priežiūros ir atnaujinimo klausimus, rašoma pranešime.
Daugiabučių namų bendrijų pirmininkai šeimininkauja nekontroliuojami, apkartindami gyvenimą butų savininkams, o valdininkai pripažįsta, kad neturi teisinio pagrindo kištis į bendrijų veiklą. Nes šiuo metu galiojantis Daugiabučių namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymas – kiauras kaip rėtis.
Jeigu esate daugiabučio namo savininkų bendrijos narys ir jos vadovams mokate atlyginimą, vis tiek nieko nesitikėkite. Įvykus bendrojo naudojimo inžinerinės įrangos avarijai, bendrija nukentėjusiajam nuostolių neatlygins.
Seime svarstomos įstatymo pataisos, be kita ko, numato gyventojams teikti išsamesnę informaciją apie bendrijos veiklą, dažniau rengti jos susirinkimus, tačiau kai kurie parlamentarai abejoja, ar teisingai bus paskirstytos sukauptos renovacijos lėšos, jei didelė bendrija skiltų.
Po uostamiesčio daugiabučius namus vaikšto neaiškūs tipai, kurie gyventojus įkalbinėja kurti bendrijas. Suradę kelis pasekėjus, jie organizuoja susirinkimus sprendimams priimti. Susitikimų metu renkami gyventojų duomenys, kurių specialistai nepataria atskleisti.
Ar bendrijos pajėgios profesionaliai ginti daugiabučių namų savininkų interesus ir yra panacėja nuo visų problemų? Kokie yra tokios valdymo formos pranašumai ir trūkumai? Ką turėtų rinktis gyventojai, kad jų namai būtų prižiūrimi kokybiškai ir laikantis visų teisės aktų?
Respublikinių Būsto rūmų prezidentas Juozas Antanaitis pastebi, kad bendrija – kaip valdymo organas – pasiteisina dviem atvejais. Kai be
Ne vienas Klaipėdoje butą bendrabutyje ar kitame daugiabutyje turintis patalpų savininkas yra susidūręs su savivaliaujančiais ar neetiškais metodais dirbančiais daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) pirmininkais. Tačiau nuolat žiniasklaidoje pasirodanti informacija apie tai arba pačių gyventojų prašymai pradėti ikiteisminius tyrimus kai kurių veikėjų neatgraso nuo abejotinų ar įtartinų sprendimų.
Neteisingas apskaitos vedimas, mokesčių paskirstymas, dokumentų slėpimas ir visiškas atskaitomybės nebuvimas. Su tokia realybe susiduria nemaža dalis daugiabučių bendrijų narių. Atvirai kalbėti apie bendrijų pirmininkų piktnaudžiavimą žmonės neretai bijo žinodami, kad ieškoti teisybės nebus lengva.