Miestas asocijuojasi su daugiaaukščiais pastatais ir asfaltu, o ne gyvūnais, bet jų čia – apstu, nors tai nelengva pastebėti. Mokslininkai teigia, kad ne išimtis ir Kaunas.
Gamtininkus nustebino siųstuvu paženklinto erelio kelionė į žiemojimo vietą. Erelis iš Lietuvos skrido virš tų teritorijų, kur šiuo metu sproginėja raketos – virš Ukrainos ir Izraelio.
Kauno gyvūnų globėjų rankose – vos metų erelio jauniklis, surastas Kaišiadorių rajone. Paukštis galėjo būti prilesęs nušautų gyvūnų ir apsinuodijęs švinu. Dabar bent savaitę bus stebimas. Paukštis netekęs pusės svorio. Veterinarai bando jį atšerti jūrų gėrybėmis – krevetėmis ir midijomis, praneša LNK.
Nuo tuoktuvių iki pirmųjų kiaušinių sudėjimo. Nuo perėjimo iki jauniklių išsiritimo. Nuo vaikų auginimo iki rūpesčių juos mokinant skraidyti. Visą į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų paukščių – erelių žuvininkų – poros gyvenimą lizde nuo šiol galima stebėti tiesioginės transliacijos metu. Pasak gamtosauginės iniciatyvos autorių, tai išskirtinė galimybė, nes ilgą laiką šių plėšrūnų pasaulis buvo pažįstamas tik saujelei juos tyrinėjusių mokslininkų.
Nuleistuose Kintų tvenkiniuose dumblu išsitepęs erelis galėjo žūti, jei ne ornitologų pagalba. Antrametis patinas kantriai ištvėrė maudynes ir net plunksnų džiovinimą džiovintuvu. Ventės rago ornitologinės stoties ornitologui Vytautui Eigirdui ne pirmą kartą tenka gelbėti į bėdą patekusius sparnuočius.
Gamtosaugos projektų vystymo fondas „Padėkime ereliams“, užsiimantis šių didingų paukščių gyvensenos analize, kelias dienas pamario pievose tykojo jūrinio erelio. Sugautam paukščiui buvo uždėtas specialus siųstuvas.
Valstybės atkūrimo 100-mečio proga trys mažieji ereliai rėksniai ornitologų buvo pavadinti ambasadoriais, o jų kelionė į Pietų Afriką tapo savotišku šalies vardo garsinimu.
Prieš kelias dienas ornitologų iš Plungės rajono atvežtas ir pamario miškuose svetimos mažojo erelio rėksnio poros lizde įkurdintas ereliukas sėkmingai pritapo naujuose namuose.