Kaip praleisti laiką su vaiku namuose, kai visi įprasti žaidimai išbandyti, o turimi žaislai mėtosi pakampėse? Ir ne šiaip praleisti laiką, bet ugdyti norimas atžalos savybes? Septynis patarimus tėvams pateikia psichologė.
„Tikriausiai visi esame girdėję, kad šiuo metu vykstantys itin greiti technologiniai pokyčiai vadinami ketvirtąja pramonės revoliucija. Kaip žinome, pirmąją pramonės revoliuciją lėmė garas ir vanduo, antrąją – elektra, trečiąją – masinė gamyba ir automatizacija. O dabar matome skaitmenizacijos, daiktų interneto ir dirbtinio intelekto proveržį. Tai atveria naujas galimybes, didesnį greitį ir efektyvumą.“ – laidą pradeda „Mokslo sriubos“ vedėjas Ignas Kančys.
Gal norite pagalvoti ir nusišypsoti, praskaidrinant savo nuotaiką? Štai 7 vienos eilutės pokštai, kuriuos geriausiai supras protingi ir išsilavinę žmonės.
Įsibėgėjus naujiems mokslo metams vis dažniau pasigirsta ir tėvų aimanos: „Mano vaikas tingi mokytis“, „Jis visiškai nemėgsta skaityti“, „Namų darbai jam – tikra kančia“.
Intelektas yra tarsi raumenys – treniruojamas jis auga ir stiprėja, o primirštas – silpsta ir nyksta. Savo protu būtina naudotis kasdien,kas jis išliktų aštrus. Itin protingi žmonės būna labai įvairūs, tačiau dažnai turi ir bendrų įpročių. Štai keletas iš jų.
Ar žinojote, kad labai protingi žmonės dažnai nemano, kad yra labai protingi? Suvokdami neaprėpiamą informacijos pasaulį, jie supranta, kad jų žinios ir galimybės yra labai riboti. Dažnai jie mano, kad jų protas yra vidutiniškas, niekuo neypatingas. Tačiau mokslininkai išskiria 8 bruožus, kurie padeda atpažinti labai protingus žmones.
Donaldas Trumpas jau ne pirmą kartą giriasi savo IQ ir meta iššūkį kitiems, kviesdamas palyginti IQ testų rezultatus. Žurnalo „The Atlantic“ interneto svetainėje žurnalo bendradarbė Julie Beck svarsto, kokie yra tokių D. Trumpo pareiškimų motyvai, atsižvelgiant į tai, kad, tyrimų duomenimis, žmonės nemėgsta, kai kas nors giriasi savo pranašumu.
Dirbtinis intelektas gali palengvinti žmonių gyvenimą, suprasdamas jų poreikius, nors ir pasigirsta baimių, kad, jei ši technologija nebus kontroliuojama, ji gali sukelti žmonijai rimtų pavojų. Kaip bebūtų, anot technologijų eksperto, Robotikos mokyklos vadovo Pauliaus Briedžio, dirbtinio intelekto pagrindu sukurti prietaisai vis labiau tobulėja ir, nori ar nenori, veržiasi į įvairias mūsų gyvenimo sritis.
Džiaukitės pergalėmis prieš robotus, kol dar galite. Yra 50 procentų tikimybė, kad per ateinančius 45 metus mašinos aplenks žmones visose srityse, rodo daugiau nei 350 dirbtino intelekto (DI) tyrėjų apklausa.