Buvęs Kosovo sukilėlių vadas antradienį buvo pripažintas kaltu dėl karo nusikaltimų ir nuteistas 18 metų kalėti už įvairius pažeidimus ir žmogžudystes per 1998–1999 metų karą su Belgradu, Prištinai siekiant nepriklausomybės.
Europos Sąjungos pastangos atgaivinti įstrigusias Serbijos ir Kosovo derybas trečiadienį žlugo, taip ir neįvykus planuotam Serbijos prezidento Aleksandro Vučičiaus ir Kosovo premjero Albino Kurti (Albino Kurčio) susitikimui.
Kosovo pareigūnai penktadienį pradėjo pirmąjį per daugiau nei dešimtmetį šalies gyventojų surašymą, tačiau baiminamasi, kad etniniai serbai jį vėl boikotuos.
Hercegovinoje kelia nerimą dėl senų konfliktų eskalacijos Vakarų Balkanuose. Rytų Europos studijų centro (EESC) projektų vadovas ir Vakarų Balkanų regiono ekspertas Justinas Kulys teigia, kad sunku pasakyti, kiek tiksliai Rusijos įtakos gali būti šiame įtampų kontekste, tačiau Belgrado ir Maskvos bendradarbiavimas – nenuginčijamas.
Zvečano mieste Kosovo šiaurėje, kur gyventojų daugumą sudaro serbai, vadovaujant šalies vidaus reikalų ministrui Xhelalui Sveçlai, buvo išmontuoti reklaminiai stendai su „garbės piliečių“ portretais, tarp kurių buvo ir Serbijos bei Rusijos prezidentų atvaizdai.
Kosovo ministras pirmininkas pirmadienį pareiškė, kad už rugsėjį Kosove įvykdytą išpuolį, kai žuvo policijos pareigūnas ir per visą dieną trukusį susišaudymą su Kosovo policija žuvo trys užpuolikai, atsakinga nusikalstama grupuotė iš Šiaurės Serbijos.
Belgrado teismas trečiadienį nurodė lygtinai paleisti Milaną Radoičičių, įtariamą praėjusį mėnesį Kosovo policijos pareigūną nužudžiusios užpuolikų grupės lyderį.
Serbija pradėjo atitraukinėti karius nuo sienos su Kosovu po to, kai Jungtinės Valstijos įspėjo apie precedento neturintį karių telkimą, antradienį pranešė Baltieji rūmai.