Lietuvos etnografijos muziejaus Miestelyje, Šaukėnų klebonijos svirno antrame aukšte, atidaryta nauja paroda „Tradicinės kryždirbystės puoselėtojas: Algirdo Šalkausko darbai“. Šis renginys sutapo su naujojo sezono pradžia.
Protestuodami dėl pieno supirkimo kainų prie pagrindinių perdirbėjų ir prekybininkų administracijos pastatų pirmadienį žemdirbiai statys žalius kryžius.
Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos Kauno skyriaus ekspertams užteko tik ambulatorinės ekspertizės konstatuoti, kad skandalingajam Bernardui Bučui reikalingas priverstinis gydymas specializuotoje ligoninėje.
Skandalingasis S.Nėries anūkas Bernardas Bučas, kurio po išpuolio prieš antstolius Kauno teismai neleido suimti, įtariamas nauju nusikaltimu. Šį kartą jo auka – Nigerijos pilietis, o pats B.Bučas linkęs apibūdinti šio užpuolimą kaip savo reakciją į juodaodžio nužudymą JAV.
Paaiškėjo, kad išniekintos per Pirmąjį pasaulinį karą žuvusių vokiečių kareivių kapinės yra akmeninių kryžių vagyste iš jų įtariamo 39-erių Bernardo Bučo močiutės Salomėjos Nėries gimtinėje – Alvito (Vilkaviškio r.) apylinkėse. O jais Kauno antstolius terorizavusiam poetės anūkui prieš penkis mėnesius buvo nutrauktas priverstinis gydymas, paskirtas jam po visos eilės išpuolių prieš muziejininkus, paveldosaugininkus, antstolius ir policiją.
Kauno policija praneša sulaikiusi 39-erių metų kaunietį, įtariamą padėjus prie Kauno centre esančių penkių antstolių kontorų akmeninius kryžius. Portalo kauno.diena.lt duomenimis, tai panašiais išpuoliais ne tik prieš antstolius, policiją, bet ir kultūros paveldo darbuotojus išgarsėjęs, tačiau po jų nepakaltinamu pripažintas poetės Salomėjos Neries anūkas Bernardas Bučas.
Sekmadienį net prie penkių pačiame Kauno centre esančių antstolių kontorų aptikti iškalbingi radiniai – akmeniniai kryžiai, sprendžiant pagal užrašus ant jų, pavogti nuo vokiečių kareivių kapaviečių.
Teisėsauga pirmadienį nusprendė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo kryžių su Honkongo protestuotojus remiančiais užrašais išniekinimo ant Kryžių kalno Šiauliuose.