Energetikos ministerijai siūlant platinti miškų ir laukų proskynas šalia elektros tinklų, privačių miškų savininkai nuogąstauja, kad už jų valdose iškirstus medžius jiems nebus atlyginta.
Reikalavimą vertinti įvairių darbų poveikį Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoms bei aplink jas miškų savininkams padės vykdyti valstybinės įstaigos, o ilgainiui ketinama supaprastinti šio proceso tvarką, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Miškų savininkams pirmadienį protestavus prieš saugomų teritorijų plėtrą privačiose miško žemėse, aplinkos viceministras Kęstutis Šetkus sako, kad leidimai ūkininkauti „Natura 2000“ miško teritorijose bus išduodami paprasčiau.
Valstybinė miškų tarnyba (VMT) informuoja, kad pirmieji miškų savininkai, planuojantys ūkinę veiklą „Natura 2000“ teritorijose, jau gauna poveikio aplinkai reikšmingumo išvadas.
Privačių miškų savininkai pirmadienį ryte surengė protesto akciją, kurio metu į Kauno regiono kelius išriedėjo dešimtys miškovežių – taip siekiama palaikyti Lietuvos ūkininkus bei atkreipti dėmesį į miškininkų veiklos apsunkinimą saugomose vietose.
Stambiausi miško savininkai Lietuvoje yra Švedijos koncernas IKEA, Suomijos konsorciumas „Dasos Capital“ ir „Dzūkijos miškas“ bei šios įmonės akcininkai, pirmadienį skelbia naujienų portalas delfi.lt.
Privačių miškų savininkų asociacija (PMSA) pranešė inicijuojanti miško savininkų kreipimąsi į Europos Komisiją (EK) dėl esą pažeistų nuosavybės teisių, Seimui atmetus prezidento veto ir priėmus įstatymą dėl miško žemės įsigijimų ribojimų.
Seimas ketvirtadienį atmetė prezidento Gitano Nausėdos veto ir patvirtino jau anksčiau Seime priimtas Miškų įstatymo pataisas, kuriomis iki 1,5 tūkst. ha ribojamas galimas įsigyti miškų plotas. Lietuvos miško savininkų asociacijos (LMSA) pirmininkas Algis Gaižutis mano, kad miškų koncentraciją reikėtų riboti, tačiau kitokiais būdais.