Vidutinė pieno supirkimo kaina Lietuvoje šių metų rugpjūtį išaugo 5,4 proc. Tuo metu Europos sviesto ir sūrių biržose toliau brango pieno gaminiai, rodo ES pieno rinkos observatorijos (MMO) duomenys.
Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina gruodį Lietuvoje didėjo ketvirtą mėnesį iš eilės – ji siekė 436,6 euro už toną ir buvo 4 proc. didesnė nei lapkritį, tačiau išliko 14,3 proc. mažesnė nei prieš metus.
Brangstant žaliavoms, neatmetama tikimybė, kad brangs ir maisto produktai parduotuvių lentynose. Eurostato duomenimis, šiais metais Europos Sąjungoje (ES) sparčiausiai brango sviestas, kiaušiniai, bulvės ir alyvuogių aliejus. Iš lietuviškų žaliavinių maisto ir žemės ūkio produktų rudenį sparčiausiai kyla pieno supirkimo kainos.
Vidutinė pieno supirkimo kaina Lietuvoje rugsėji padidėjo. Ji siekė 351,6 euro už toną – 3,8 proc. daugiau nei rugpjūtį ir 0,5 proc. daugiau nei prieš metus.
Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina balandį buvo 379,2 euro už toną – 0,7 proc. mažesnė nei kovą ir 25,7 proc. mažesnė nei tuo pačiu metu pernai.
Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina sausį mažėjo trečią mėnesį iš eilės – ji siekė 443,8 euro už toną ir buvo 12,9 proc. mažesnė nei gruodį, bet buvo 0,6 proc. didesnė nei pernai sausį.
Pernai rekordiškai pakilusios žaliavinio pieno kainos pastaruosius mėnesius smarkiai mažėja. Karvių augintojai sako, kad situacijai toliau prastėjant gali tekti nutraukti veiklą, nes ji taps nuostolinga.
Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina po beveik metus trukusio augimo birželį sumažėjo. Ji siekė 518,6 euro už toną ir buvo 1,6 proc. mažesnė nei gegužę. Palyginti su praėjusių metų birželiu, kaina buvo 72,1 proc. didesnė.
Koronavirusui smukdant pieno supirkimo kainas, pasaulio pieno rinka su nerimu laukia balandį vyksiančio tarptautinio pieno prekybos GDT (angl. Global Dairy Trade) aukciono. Pasaulinės pieno kainos krito jau keturiuose aukcionuose iš eilės.