Trečiadienio vakarą į Baltijos prospekto daugiabučių namų kvartalą specialiųjų tarnybų automobiliai skubėjo du kartus. Baimintasi dėl kelių žmonių gyvybės. Realybė pasirodė esanti kur kas banalesnė – nerimą pasėjo girti asmenys.
Pilnatis ne visus teigiamai veikia. Tik tiems, kuriems trūksta vieno šulo, gerai. Tą spragą pilnas mėnulis užstoja, užlopo. O protingiems ne kas. Kvailioja ir taip, ir anaip, ir dar kitaip. Na, kiekvienas savaip.
Mėlynoji pilnatis, kokia kitą kartą dangų nušvies tik 2021 m., geomagnetinės audros, kylančios Saulei "puolant" Žemę, karšti orai, užklupę Lietuvą dar net nesulaukus kalendorinės vasaros – pastarosiomis savaitėmis vykę gamtos reiškiniai, kaip neretai manoma, daro įtaką ir dažno savijautai. Ar tikrai?
Pilnatį supa daugybė įvairiausių nusistatymų: per ją žmonės prasčiau miega, jaučiasi dirglesni ir net nusikaltimų bei nelaimingų atsitikimų skaičius šokteli į viršų.
Pakibo pilnatis. Signataras Bronius vedė Mėnulę. Dar vienas katalikiškai šaliai sunkiai priimtinas akibrokštas, nes konservatyviųjų piliečių vis neapleidžia mintis, kad nuotaka ištekėjo už savo senelio.
Tokios pilnaties, kokios laukiame šiandien, tikrai nebuvo beveik 70 metų, bet šiemet įvyks trys iš eilės superpilnatys, LRT radijui sako Astronomijos mėgėjų klubo vadovas Jonas Kaspariūnas.
Pirmadienį, lapkričio 14 dieną, 15.52 val. Lietuvos laiku dangų nušvieš supermėnulis. Astrominerologijos mokyklos vadovė, žinoma astrologė Nijolė Gabija Wolmer ramina: superpilnaties bijoti nereikia.
Lapkričio 14 d., pirmadienį, esant giedram vakarui galima bus grožėtis nekasdieniška Mėnulio pilnatimi. Ši pilnatis apie 7 nuošimčių didesnė ir 15 nuošimčių šviesesnė nei įprasta. Toks reiškinys vadinamas supermėnuliu.