Panevėžio apylinkės teismas ketvirtadienį kaltais dėl privačios informacijos rinkimo ir neteisėtų priemonių įrengimo pripažino sutuoktinius, sekusius kitą porą ir savivaldybės darbuotojus, nuteistiesiems skirtos baudos.
6 mln. bankinių mokėjimo kortelių pavogti duomenys neseniai aptikti tamsiajame internete. 3,5 mln. jų išduota JAV, tačiau tarp minimų kortelių yra 2 288, kurias išdavė ir Lietuvoje veikiantys bankai. Šalies bankų asociacija ir policija tikina, kad nuolat stebi tokius atvejus, tačiau ekspertai teigia, kad tai tik ledkalnio viršūnė, nes 63 proc. visų minimų kortelių buvo susieta su kita privačia jų savininkų informacija.
Kinijos bendrovė „Transsion Holdings“, valdanti „Tecno“ ir „Infinix“ išmaniųjų telefonų prekės ženklus, pirmąjį išmanųjį telefoną išleido 2014 metais. Tai buvo pirmas žingsnis sėkmės link. Kompanija galėjo pasiūlyti pigius išmaniuosius telefonus, tai leido besivystančių šalių (Afrikoje ir Azijoje) vartotojams taip pat naudotis išmaniaisiais telefonais. Tačiau graži istorija nėra tokia jau tyra.
Gyvename George`o Orwello aprašytoje totalaus sekimo atmosferoje – tokių komentarų pasirodė paaiškėjus, kad Amerikos nacionalinio saugumo agentūra renka ne tik įtariamų, bet visų asmenų telefono ir interneto duomenis.
Vieniems tai jau sena naujiena (tik šįkart pateikta įrodymų), kitiems – nusivylimas Baracko Obamos administracija, iš kurios tikėtasi didesnės pagarbos žmogaus teisėms. Ar nacionalinis saugumas yra pakankama priežastis leistis būti sekamiems ir kas gali įrodyti, kad tokios priemonės tikrai būtinos norint mus apsaugoti?
Valstybės turi neribotą