Į Lietuvos nacionalinį Pasaulio atminties registrą įtraukti žymaus Lietuvos žydų mąstytojo Vilniaus Gaono bei lietuvių švietėjo Simono Daukanto rankraščiai, trečiadienį pranešė Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
Jau tada, kai 500 mln. dolerių (435 mln. eurų) vertės Biblijos muziejus Vašingtone 2017 metų lapkritį surengė grandiozinį savo atidarymą, kuriame dalyvavo JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as (Maikas Pensas), kilo klausimų dėl jo pagrindinės Negyvosios jūros rankraščių kolekcijos autentiškumo.
Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje nustatyta iki šiol menkai pažintų žydų institucijų rankraščių, kurių didelę dalį sudaro tarpukariu Vilniuje veikusio Žydų mokslo tyrimų instituto (YIVO) sukaupti dokumentai.
Kelių šimtų metų senumo rankraščius, saugomus Vatikano bibliotekoje, dabar nemokamai gali pamatyti kiekvienas net neišeidamas iš savo namų, pranešama Vatikano bibliotekos svetainėje vaticanlibrary.va.
Prieš daugiau nei savaitę Kauno rajone aptikti partizanų dokumentai dėl trūkstamo finansavimo laukia eilėje, kada galės būti restauruojami, tačiau jau dabar aišku, kad daugiausia tai – Pietų Lietuvoje leistas laikraštis „Partizanas“, taip pat – raportai apie veiklą, žuvusius partizanus, partizanų ir jų rėmėjų sąrašai. Iš arčiau į neįkainojamos vertės istorinius dokumentus žvelgia LRT TELEVIZIJOS laida „Karinės paslaptys“.
Archyvarams pavyko identifikuoti Kauno rajone praėjusią savaitę rastus partizanų dokumentus – be aptiktų laikraščio „Partizanas“ egzempliorių, rasta įvairių raportų, karo lauko teismo nuosprendžių.
Izraelio mokslininkai sudėjo ir iššifravo vieną iš dviejų dar neperskaitytų Negyvosios jūros rankraščių, atrastų daugiau nei prieš pusę amžiaus, pranešė Izraelio universitetas.