Europos Sąjungos klimato stebėsenos tarnyba antradienį pranešė, kad Rusijoje ir Šiaurės Amerikoje plinta didžiuliai gamtiniai gaisrai, ir įspėjo, kad ateityje padėtis gali dar labiau pablogėti.
Pirmadienį įvyko retas ir visiškas Saulės užtemimas, kuris praslinko per Šiaurės Ameriką. Mokslininkai sako, kad dėl šio užtemimo galės surinkti neįkainojamų duomenų apie daugelį dalykų – nuo saulės atmosferos iki keisto gyvūnų elgesio ir galimo poveikio žmonėms. O štai „European space agency“ puslapyje galima išvysti vaizdo įrašus, kaip atrodė visiškas saulės užtemimas iš kosmoso.
Milijonai žmonių siaurame ruože nuo Meksikos iki Kanados nepaisydami debesuotumo prognozių nekantriai laukia pirmadienį įvyksiančios dangiškos sensacijos – visiško Saulės užtemimo.
Mokslininkai antradienį pareiškė, kad be žmogaus veiklos sukeltos klimato kaitos šį mėnesį Šiaurės Ameriką ir Europą alinantis karštis būtų buvęs praktiškai neįmanomas.
Popiežius Pranciškus pirmadienį savo kasmetiniame naujametiniame kreipimesi į ambasadorius pasmerkė „demokratijos silpnėjimą“ Amerikos šalyse, paminėdamas vyriausybės pastatų šturmą Brazilijoje.
JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) trečiadienį paragino Šiaurės ir Pietų Amerikų šalių lyderius įrodyti, kad demokratija veikia, pristatydamas iniciatyvas, skirtas paskatinti ekonominį bendradarbiavimą bei pagerinti sveikatos apsaugos paslaugų ir maisto prieinamumą regione, kur vis labiau įsitvirtina Kinija.
Praeitas mėnuo buvo karščiausias birželis Šiaurės Amerikos istorijoje, daugiausiai dėl kai kuriuos regionus užklupusios karščio bangos, praneša ES klimato stebėsenos tarnyba, pabrėždama, kad tokie karščiai rodo visuotinio atšilimo poveikį.
Aštuonioliktojo amžiaus septintame dešimtmetyje Didžiosios Britanijos imperijos ir jos kolonijų Šiaurės Amerikoje ryšiai pradėjo aižėti. Sparčiai turtėjantys ir vis saldesnį savarankiškumo skonį jaučiantys kolonistai pyko dėl didelių mokesčių ir vis labiau niršo ant metropolijos dėl to, kad ši neleido jiems turėti atstovų imperijos parlamente. Agresyvesnieji ne tik pildavo iš britų laivų arbatžoles, bet ir užpuldinėdavo karūnai lojalius asmenis.
Vidurio Meksikoje kasinėjant rasti įrankiai pateikia tvirtų įrodymų, kad Šiaurės Amerikoje žmonės gyveno mažiausiai prieš 30 tūkst. metų – maždaug 15 tūkst. metų anksčiau negu iki šiol manyta, trečiadienį pranešė mokslininkai.