Klimato stebėjimo istorija rodo, kad pastarieji devyneri metai – šilčiausi mūsų Žemėje. Ištisus mėnesius visame pasaulyje fiksuojami karščio rekordai, tačiau Pasaulinė meteorologijos organizacija pažymi, kad sugrįžtantis meteorologinis reiškinys „La Nina“ turėtų sumažinti temperatūrą. Klimatologai įspėja, kad pasaulinė oro temperatūra ilgainiui ir toliau augs.
Kitą penktadienį jau ruduo. Tad kalendorinė vasara keliauja į pabaigą ir jai liko tiek dienų, kad lengvai suskaičiuosite rankos pirštais. Po kaitrų ir karščio bangų pradėjo vėsti ir orai. Sinoptikai tvirtina, kad paskutinę vasaros savaitę termometrų stulpeliai kils tik iki kiek daugiau nei 20-ies laipsnių. Plačiau – LNK reportaže.
Kai kuriose Grenlandijos dalyse temperatūra yra aukštesnė nei per pastaruosius 1000 metų, penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė vienas iš tyrimo, kuriame sąlygos atkurtos atlikus giluminius gręžinius ledo skyde, autorių.
Rajoniniai keliai šalyje išlieka provėžoti ir slidūs, naktį eismą sunkins sniegas ir plikledis, šeštadienį pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Seimo kanceliarija taupant išteklius siūlo žiemą mažinti temperatūrą patalpose iki 19 laipsnių, vasarą mažiau naudoti kondicionierius, stabdyti dalį liftų.
Pirmos savaitės dienos bus ramios ir sausos, tačiau gan greitai pajusime, jog reikia šiltesnių rūbų, o debesys paliks vis mažiau progų pasirodyti saulei. Antroji savaitės pusė bus niūresnė, vėsesnė ir šlapesnė. Visgi, pagal dabartinius duomenis, savaitės gale temperatūra turėtų šiek tiek padidėti.
Lengviau atsikvėpti nuo pastarosiomis dienomis į mūsų šalį plūstelėjusios kaitros bus galima tik nuo antradienio, sako sinoptikai. Sekmadienį ir pirmadienį dar bus karšta ir tvanku, o ir lietus iš pavienių debesų ne visur atgaivins.