Briuselyje dešimtys tūkstančių žmonių protestuoja prieš griežtą taupymą

Policija trečiadienį plieniniu žiedu apjuosė Europos Sąjungos (ES) būstinę, kai dešimtys tūkstančių plakatais nešinų protestuotojų iš skirtingų šalių išėjo į Briuselio gatves, protestuoti prieš valdžios griežto taupymo politiką.

Panašias demonstracijas planuota surengti visoje Europoje.

Policija pastatė užtvaras prie bankų ir parduotuvių, blokavo įėjimą į Europos Sąjungos pastatą, prie kurio akcijos organizatoriai popiet tikėjosi surinkti iki 100 tūkstančių žmonių iš 30 šalių, ir taip pasakyti "ne" ES griežto taupymo planams.

Nors tikslaus protesto akcijos dalyvių skaičiaus policija nenurodė, tačiau šaltiniai profsąjungose ir demonstracijos stebėtojai teigia, kad į gatves išėjo dešimtys tūkstančių žmonių.

Kaip informavo policijos atstovas Christianas de Coninckas (Kristianas De Koninkas), prevencijos tvarka, bendradarbiaujant su akcijos organizatoriais, buvo sulaikyti 148 žmonės. Kai kurie jų buvo apibūdinti kaip "problematiški asmenys, turėję demonstracijai netinkamų daiktų", sakė atstovas.

"Mes susirinkome pasakyti "ne" didėjančiam skaičiui taupymo planų, kuriuos priėmė šalių vyriausybės ar Europos institucijos", -sakė didžiausių Prancūzijos profsąjungų CGT vadovas Bernardas Thibault.

"Siekiame, kad būtų išvengta precedento neturinčios socialinės krizės, kuri prisidėtų prie finansų krizės, o už jos pasekmes mokėtų darbo žmonės", - sakė jis.

Į Briuselį protesto akcijos dalyviai keliavo užsakytais autobusais iš Vokietijos, Lenkijos, Britanijos. Jie sakė atvykę į Briuselį parodyti, ką toks biudžeto mažinimas reiškia žmonėms.

"Privalome padaryti, kad mus išgirstų", - sakė 28-erių metų policijos pareigūnė iš Jelenia Guros, "Solidarumo" ženklu papuoštu autobusu 20 valandų keliavusi iki Briuselio.

"Mes atvykome pasakyti ES, kad ji privalo sulėtinti (išlaidų) karpymą", - sakė Vokietijos angliakasys Markus Machmikas, kuris čia atvyko su šimtu nuo galvos iki kojų baltai apsirengusių bendradarbių.

Dabartinis protestas, sutapęs pagal laiką su ES ketinimais skirti baudas biudžeto deficitą turinčioms vyriausybės, yra didžiausias Belgijos sostinėje nuo 2001 metų, kai į Briuselio gatves buvo išėję apie 80 tūkstančių darbo ir socialinių teisių reikalavusių žmonių.

Pasiūlymai taikyti ekonomines sankcijas buvo paskelbti trečiadienį prieš ES finansų ministrų posėdį ketvirtadienį.


Šiame straipsnyje: Briuselisstreikas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių