Japonijoje – nerimas dėl žuvies

Inžinieriams pagaliau pavyko sustabdyti labai radioaktyvaus vandens nuotėkį iš avarijos ištiktos Fukušimos atominės elektrinės.

Tai laikoma svarbiu žingsniu pirmyn, siekiant suvaldyti katastrofą, bet mažiau užterštas vanduo tebepumpuojamas į vandenyną.

Japonija pirmą sykį priversta įvesti oficialias radiacijos normas žuviai po sveikatos ministerijos perspėjimo, kad pusiaukelėje tarp elektrinės ir Tokijo buvo pagauta žuvis, kurioje radioaktyvaus jodo ir cezio kiekis viršija normą.

Šį teršalų nuotėkį bandyta stabdyti įvairiomis priemonėmis – net pjuvenomis   ir laikraščiais, įtrūkimą šachtoje prie vieno iš šešių jėgainės reaktorių pavyko užkimšti įliejus skysto stiklo ir kietiklio. Tačiau padėtis dar tebėra sunkiai valdoma, pirmojo reaktoriaus kevale susikaupė daug vandenilio, kad jis nesprogtų, bus pripumpuota azoto dujų.

„Vanduo iš antrojo reaktoriaus jau nebeteka, bet kruopščiai tikriname, ar nėra daugiau plyšių. Taigi, negalime atsipalaiduoti“, – sakė Japonijos vyriausybės vyriausiasis sekretorius Jukio Edano.

Atsipalaiduoti neleidžia ir 60 tūkst. tonų užteršto jūros vandens, kuriuo buvo aušinami perkaitę branduolinio kuro strypai. Dalį vandens japonai priversti išpumpuoti į vandenyną, tai kelia kaimynių – Pietų Korėjos ir Kinijos susirūpinimą. Nors Japonijos pareigūnai ramina, kad tarša nekelia didelio pavojaus, kaip pranešama, radiacija pakrantės prieš Fukušimos elektrinės vandenyje milijonus kartų virš normos.

Japonija pirmą sykį priversta įvesti oficialias radiacijos normas ne tik daržovėms, bet ir žuviai po to, kai Ibarakės prefektūroje, kuri yra pusiaukelėje tarp Tokijo ir Fukušimos elektrinės pagauta žuvis, kurioje radioaktyvus jodas ir cezis viršijo leistiną normą. Japonai – žuvų mėgėjai. Šalyje, kuri davė pasauliui sušį, daug nerimo. Cunamis sunaikino šimtmečių senumo žvejų uostus, išblaškė ar paskandino laivus, o dabar dar ir nerimas dėl radiacija užterštos žuvies, nors valdžia žada nuostolius atlyginti.

„Ir mes prekiautojai, ir pirkėjai tapome aukomis. Jeigu aš pilčiau į jūrą užterštą vandenį, mane suimtų, atimtų licenciją. Bet kai tai daro didelė bendrovė „Tepco“, – pažymėjo prekiautojas žuvimi Jošiaki Saito.

Užteršta žuvis buvo pagauta praėjusį penktadienį, o radioaktyvių medžiagų normą valdžia paskelbė tik po penkių dienų.

Šio mėnesio viduryje prie elektrinės turi būti atplukdytas tanklaivis, kuris pritaikytas kaupti užterštą jūros vandenį. 20 kilometrų zonoje aplink elektrinę žuvį gaudyti draudžiama, iš sausumos rajonų buvo evakuoti visi gyventojai.

Viename iš centrų, kuriame įsikūrę pusantro šimto namus dėl radiacijos pavojaus turėjusių palikti žmonių, apsilankė Japonijos imperatorių šeimos atstovai – Chrizantemų sosto įpėdinis princas Naruhitas ir princesė Masako.


Šiame straipsnyje: Japonija

NAUJAUSI KOMENTARAI

deti

deti portretas
Viskas Japonijoje ir aplink ja uztersta,tegul nepucia migla zmonem.Uzteks sios katastrofos visai planetai,ne vienas reaktorius sprogo o trys,cia ne Cernobilio katastrofa,galingesne.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių