Kremlius tikisi jaunimą atsivilioti iš gatvių vadovėliais

Dmitrijus Medvedevas, paliekantis kitais metais Rusijos prezidento postą dėl rokiruotės su premjeru Vladimiru Putinu, pasiūlė palengvinti sąlygas jaunimui mokytis, tikėdamasis, kad žinios nuslopins norą ginčytis su valdžia aikštėse.

Sociologai pažymi, kad valdančiosios partijos populiarumas mažėja ir auga nepasitenkinimas. Prieš metus įtampa išsiliejo į riaušes Maniežo aikštėje prie Kremliaus sienų su ksenofobijos šūkiais, kuriuos skandavo keli tūkstančiai daugiausia jaunų žmonių. Po mėnesio arabų šalyse kilo revoliucijų banga, kurių varomoji jėga buvo jaunimas.

„Tegu geriau mokosi nei vaikšto po gatves su plakatais ar kuo nors kitu“, - sakė D.Medvedevas, kuriam V.Putinas pavedė atvesti savo partiją "Vieningoji Rusija į dar vieną pergalę per parlamento rinkimus.

Atsakydamas į premjero pageidavimą prezidentas pradėjo reguliarius susitikimus su partijos veikėjais ir Kremliui lojaliais aktyvistais ir verslininkais, kuriuos apibūdina kaip šalininkus ir kuriai žada remtis per reformas, vadovaudamas atnaujintai vyriausybei.

Per pirmąjį susitikimą praėjusį šeštadienį D.Medvedevas nurodė būdą spręsti pribrendusias problemas: „neatiduoti valdžios“ artimiausius 10-15 metų.

Antrajame susitikime, savo Pamaskvio rezidencijoje trečiadienį, prezidentas vėl pasmerkė sistemos, neveikiančios be rakinio valdymo, esant nenugalimai korupcijai ir rinkimų degradavimui, trūkumus.  

„Tai visos sistemos neefektyvumo požymis, kai norint kokią nors problemą spręsti, būtina kreiptis į prezidentą, vyriausybės atstovą ar regiono gubernatorių“, - prisipažino D.Medvedevas.

Valdantysis tandemas ragina pamažu vykdyti modernizavimą, bijodamas, kad, kaip sakė V.Purinas, „greituoju sudaigstyta“ dabartinė Rusija gali nusiristi į neseniai buvusią praeitį, kurią viršūnė apibūdina niūriais tonais.

D.Medvedevas pažadėjo susirinkusiems aplink jį Gorkose šalininkams postus valstybės valdymo struktūrose, „jeigu sėkmingi bus“ V.Putino partijai rinkimai. Jis pažadėjo sudaryti personalo rezervą iš visuomeniniu požiūriu aktyvaus ir išsilavinusio jaunimo, pateikdamas kaip pavyzdį V.Putiną remiančios metinės vasaros stovyklos „Seliger“ aktyvistus.   

„Tai ne ta jaunimo dalis, kuri mums kelia nuogąstavimus“, - pakomentavo D.Medvedevas buvusios „Seliger“ aktyvistės pasakojimą apie savo bendraminčius.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių