Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofos tyrėjai paprašė NATO pagalbos

Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministro Jerzio Millerio (Ježio Milerio) komisija, tirianti prezidento lėktuvo katastrofą prie Smolensko, paprašė NATO paramos. Ji jau bendradarbiauja su amerikiečiais.

Kol kas lenkai negauna atsakymo į daugelį esminių klausimų: kas ir kodėl įsakė oro uosto kontrolieriams duoti komandą leistis lenkų lėktuvui, nežiūrint itin nepalankių orų, kas tas paslaptingasis generolas Maskvoje su kuriuo iš lėktuvų valdymo bokšto kalbėjosi pulkininkas Nikolajus Krasnokuckis, kaip atrodė Smolensko oro uostas katastrofos dieną? Atsakymus Į šiuos esminius klausimus lenkų ekspertai tikisi gauti iš NATO, rašo dienraštis "Fakt".

Lenkų komisijos, tiriančios prezidento komisijos priežastis, pirmininko pavaduotojas pulkininkas Miroslawas Grochowskis (Miroslavas Grochovskis) patvirtino dienraščiui, jog NATO pagalbos paprašyta ir kad bendradarbiaujama su amerikiečiais.

Pasak vieno specialistų, JAV disponuoja pasiklausymo sistema "Echelon", kuri registruoja bet kokius pokalbius eteryje visame pasaulyje, amerikiečių žemės palydovai nuolatos fotografuoja rusų oro uostus ir karines instaliacijas. Šios nuotraukos leistų nustatyti kokia buvo tikroji Šiaurinio oro uosto Smolenske būklė; apšvietimas, radarų padėtis, kur susidarė ir kaip išsisklaidė rūkas.

Maskva nenori atskleisti, kas iš Rusijos oro pajėgų vadovybės nusprendė leisti tūpti Lenkijos prezidento lėktuvui, o ne pasiuntė jį į atsarginį oro uostą.


Šiame straipsnyje: Lenkijos prezidentas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Gintas

Gintas portretas
Pagaliau lenkai pradeda mąstyti, o ne aklai pasitikėti rusais. Sėkmės jiems šiame nelengvame kelyje.

na va

na va portretas
rusu melui atejo galas. Tuoj paaiskes, kad Lenkijos politikai buvo NUZUDYTI!

peleda

peleda portretas
Na,jeigu bus irodyta,kad tai Rusijos darbas,pasekmes nuspeti sunku...
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių