Vos pakilęs sudužo Etiopijos keleivinis lėktuvas: ištraukti 23 kūnai

Etiopijos lėktuvas, skraidinęs 89 keleivius ir įgulos narius, pirmadienio rytą esant audringam orui nukrito Viduržemio jūroje netrukus po to, kai pakilo iš Libano, pranešė Libano susisiekimo ministras Ghazi Aridi.

Lėktuvu skrido 80 keleivių ir 9 įgulos nariai. Neįvardijamas Gynybos ministerijos atstovas teigė, kad katastrofa įvyko maždaug 12 km nuo Beiruto, o gelbėtojai kol kas ištraukė 23 kūnus. Kol kas nežinoma, ar per šią nelaimę kas nors liko gyvas.

Įvykio liudininkai sakė pastebėję liepsnų kamuolį, kai laineris rėžėsi į jūrą. Pasak Gh.Aridi, oro bendrovės "Ethiopian Airlines" 409-ojo reiso lėktuvas netrukus po pakilimo prarado ryšį su oro uosto dispečeriais ir sudužo jūroje, maždaug už 12 kilometrų į pietus nuo oro uosto.

Skrydžių "valdymo bokštas padėjo pilotui, kai lėktuvas kilo, tačiau ryšys staiga nutrūko dėl nežinomų priežasčių", ministras aiškino žurnalistams. Jis pridūrė, kad laineris "Boeing 737" sudužo maždaug už 3,5 kilometrų nuo kranto.

Gh.Aridi pranešė, jog tarp keleivių buvo 54 Libano ir 22 Etiopijos piliečiai, taip pat po vieną Irako, Prancūzijos ir Sirijos pilietį. Lėktuvą aptarnavo septyni įgulos nariai.

Dar keli keleiviai turėjo dvigubas pilietybes: du iš jų - Didžiosios Britanijos ir Libano, vienas - Kanados ir Libano, o dar vienas - Rusijos ir Libano.

Tarp lėktuvo keleivių taip pat buvo Prancūzijos ambasadoriaus Libane žmona. "Keleivių sąraše buvo Marlos Sanchez Pietton, Prancūzijos ambasadoriaus Libane žmonos vardas", - sakė vienas pareigūnas, pageidavęs likti anonimu. Ambasadorius Denis Piettonas perėmė postą Libane praėjusių metų rugsėjį.

"Tai skausminga drama, tragedija. Dėsime visas pastangas, kad rastume išgyvenusiųjų. Taip pat reiškiame palaikymą šeimoms tų, kurie buvo lėktuve », - žurnalistams sakė Libano prezidentas Michelis Sleimane’as. Jis pridūrė, kad tiek medikų komandos, tiek informavimo tarnybos, į kurias gali kreiptis lėktuvų keleivių artimieji, pasirengusios darbui.

Labiausiai tikėtina, kad lėktuvas sudužo dėl prastų oro sąlygų. Nors Libano prezidentas paneigė terorizmo ar pasikėsinimo galimybę, ši versija taip pat neatmetama.

 

Pasak Gh.Aridi, gelbėjimo operacijoje dalyvauja Libano armija ir jūrų pajėgos, taip pat Jungtinių Tautų (JT) laikinosios pajėgos Libane (UNIFIL). Savo karines oro pajėgas taip pat išsiuntė Kipras ir D.Britanija.

Beiruto tarptautiniame oro uoste rinkosi nukritusio lėktuvo keleivių šeimų nariai; kai kurie iš jų verkė. Atvykę jie būdavo palydimi į atskirą patalpą, kur laukė žinių apie savo artimuosius.

Libane pastarąsias dvi dienas siautėjo smarkios liūtys ir audros, kai kuriuose šalies regionuose sukėlusios didelius potvynius ir padariusios daug žalos.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių