Kuriamas istorinis filmas apie pokario Lietuvą

„Didžioji dalis bus filmuojama vis tik  Kaune, nes ir pats siužetas pagal scenarijų vyksta Kaune. Tai viena. Antra – na, visgi Kaunas yra daugiau išsaugojęs to laikmečio autentikos. Turėsim dar vieną pamainą Meškiuose, kas yra Tauragės rajone, nes ten vienintelė vieta Lietuvoj, kur radom apleistą, apgriautą kirchę (bažnyčią – LRT.lt), ir keletą pamainų Vilniuje“, – pasakojo J. Ragauskaitė.

Filme vaidina 46 aktoriai, tarp jų ir jau žinomi vardai: Aleksas Kazanavičius, Dainius Svobonas, Juozas Meškauskas, Monika Bičiūnaitė, pagrindinį vaidmenį filme „Ekskursantė“ atlikusi jaunoji aktorė Anastasija Marčenkaitė ir kiti. Filmavimas vyks dviem etapais – pirmasis baigsis gruodį, o vėl į aikštelę filmavimo grupė grįš pavasarį.

Kuriant šią juostą dirba beveik 400 žmonių, dauguma jų – lietuviai.

Filmo premjera numatyta 2018 metų vasario 16-ąją, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Norinčiam dabartinės realybės būtų patarimas dažniau žiūrėti "24 valandas " ir "TV pagalba ". Ten pamatysite neiškraipytus autentiškus vaizdus. O praeitis yra tuo įdomi, kad apie pokario Kauno miestą nėra aplamai jokio filmo, apart sovietnių kino kronikas. Tikrai laukiamas projektas.

Anonimas

Anonimas portretas
Niekada nesuprasiu kam viso to reikia, gilintis į praeitį, kai nežinai kas sako teisybė, kas meluoja, nes ten nebuvai, nedalyvavai. Kiekvienas istorinės knygos autorius apie tuos pačius įvykius rašo iš savo suvokimo bokšto, visuomet yra dvi ir daugiau tos istorijos pusės. Ir kokia prasmė? Ką duoda tas "žinojimas", kas nuo to keičiasi? Daugiau apykantos vieni kitiems atsiranda? Dar jos mažai ir be to? Geriau sukurkite dokumentinį filmą apie dabartinę Lietuvos kasdienybę, apie Lietuvos pensininkus ir jų gyvenimą už skatikus, apie Lietuvos neįgaliuosius ir kitokias negandas patiriančias šeimas, kad tie žmonės, kurie nenori matyti tikrojo Lietuvos žmogaus gyvenimo ir stengiasi nuo jo visaip pabėgti, pasislėpti, apie tai nekalbėti, pagaliau pamatytų Lietuvos realybę. Ar manote geriau, kad tai padarytų kas nors kitas už 50 metų ir taip būtų geriau nes tai jau būtų "istorinis filmas"? Tada patogu, niekam nieko keisti nereikia jau, nes šaukštai po pietų.

Anonimas

Anonimas portretas
Gyvenau tuo laikotarpyje Italijos ( dabar Mackevičiaus 38 mediniame triaukštyje), kuris prieš keleta metų nugriautas. Pamenu parduotuvę prie laiptų, kur per naktį stovėdavo eilėje laukdami cukraus ar miltų. Buvo triūkšminga gatvė, ne tokia tyli kaip dabar. O Italjankos, Centro, Šančių suagusių bernų chebros, kurios visiems kėlė baimę. O kaulai rasti prie funikulieriaus, kur nugalabindavo praeivius. Na, apie partizanus vaikams niekas nekalbėjo, bet iš dabar rašomų knygų jis vyko.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių