„Kauno dienos“ studijoje – istorikas K. Bartkevičius: ar reikia Sąjūdžiui muziejaus?

  • Teksto dydis:

Šių metų spalį suėjo 35-eri metai nuo steigiamojo Sąjūdžio suvažiavimo. Tai viena šviesiausių ir gražiausių Lietuvos istorijos atkarpų, kuomet susivienijusi tauta atsikratė okupantų jungo.

Dainuojančios revoliucijos vaizdai apskriejo pasaulį, laisvės troškimo siekį stiprino roko maršai, Pabaltijo valstybės vienybę demonstravo Baltijos kelyje. Tokį istorinį atminimą ne tik būtina išsaugoti, bet ir perteikti jaunimui, vengiant patoso ir sausų vadovėlinių tiesų.

Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus įgyvendina Vyriausybės kanceliarijos finansuojamą projektą, skirtą Sąjūdžio paveldui išsaugoti. Prie jo kviečiami prisijungti visi, išsaugoję vienokią ar kitokią vaizdinę medžiagą, dokumentus, Sąjūdžio atributiką ar suvenyrus.

„Kauno dienos“ studijoje kalbamės su vienu iš projekto įgyvendintojų, istoriku dr. Kęstučiu Bartkevičiumi. Viena pagrindinių diskusijos temų: ar reikia Sąjūdžiui atskiro muziejaus? Kviečiame žiūrėti.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

natalija

natalija portretas
Istorike užsiimk rimtais darbais o ne Š malk koki sajudi kalbi ta iš maskvos su KGBvytuku priešaky

JONAS

JONAS portretas
KOKIO MUZIEJAUS TAU ŽMOGĖNE REIKIA greit ta valdžia keliaus i GRUTO PARKA IR KITI BUS PERKELTI KURIU JAU NĖRA IR TURĖSIM PIRMOS VALDŽIOS MUZIEJU

Įprasta tapo,

Įprasta tapo, portretas
kad vos tik pasitaiko mažiausia galimybė, prabyla penktoji kolona. Įdomus jų logikos , bei išminties lygis. Sovietinės okupacijos metais Lietuvą valdė lietuviai- Sniečkus, Griškevičius.., o kas valdė juos, ar ne Maskva. Toliau- Sąiūdį įkūrė ir nepriklausomą Lietuvą sukūrė KGB. Nuolat buki keiksmažodžiai V. Landsbergiui, penktakolonių žodžiais kgbistui. Jei jau viską padarė KGB , tai kodėl nekeikiate jos, o keikiate tikrus nepriklausomos Lietuvos kūrėjus. Labai jau žemo lygio penktosios kolonos publikos intelektas. Mano, kad suras tokio pat lygio bedraminčių.
VISI KOMENTARAI 30

Galerijos

Daugiau straipsnių