A. Kupčinskui Kaunas pralenkė Vilnių, V. Matijošaičiui – neprilygsta Druskininkams

– Kokia dabar Laisvės alėjos rekonstrukcija stadija? Ar suspėsite iki Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio minėjimo?

A. Kupčinskas: Neabejoju. Kaip ir suspėjome nukrapštyti sovietinę simboliką nuo Aleksoto tilto iki Kovo 11-osios. Kai tik paveldosaugininkai leido, tuos darbus ir atlikome. Laisvės alėja nebuvo pagrindinis prioritetas, buvo daug svarbesnių dalykų: ir „Žalgirio“ arena, ir šilumos katilinių demonopolizavimas, statymas, buvo keliai. Praėjusių metų pradžioje paskelbėme tarptautinį konkursą. Gaila, kad jis visą laiką buvo skundžiamas vienos Nemenčinės kompanijos. Bet jau yra pasirašyta sutartis ir darbai prasidės, yra išplatinti gyventojams pranešimai, parduotuvių savininkams – taip pat. Gal jie turi kokių pastabų darbo projektui. Tikrai nesiversime per galvą, kad būtinai šią savaitę pradėtume Laisvės alėjos rekonstrukciją. Bet galiu patikinti, kad dėsime visas pastangas, nebus taip, kaip oponentai šmeižia ir meluoja, kad rekonstrukcija vyks dešimtmetį. To tikrai neprireiks. Manau, 4–5 metai. Iki 2018 metų vasario 16 dienos gal visų darbų ir nebus galima spėti atlikti, bet keturi penktadaliai (kadangi yra penki etapai), tikrai, manau, bus įmanoma.

– Pone Matijošaiti, Jūs norite viską padaryti greitai. Kalbant apie Laisvės alėją, esate sakęs, kad tarsitės su „Senukais“, statybinių medžiagų bendrove, nes jie turi visas medžiagas. Ar jau tarėtės? Ar tai būtų skaidru?

V. Matijošaitis: Pirmiausia neseksiu pasakų. Aš matęs projektą, nes esu „Vieningo Kauno“ narys. Mūsų visuomeninės organizacijos architektas Kiaunė yra daręs. Bet į konkurso sąlygas, į sąmatas nesu įsigilinęs. Atėjęs viską persižiūrėsiu ir žiūrėsiu, kad skaičiai būtų teisingi. Sąmatas aš moku skaityti ir skaičiuoti. Man keista, kai gerbiamas meras giriasi, kad „Žalgirio“ arenai vietoj 800 mln. išleido 250 mln. Man gyvenime nėra taip buvę, kad, darant projektą, kažkas išdrįstų pasiūlyti tris kartus brangesnę sąmatą.

– O dėl „Senukų“ ir skaidrumo?

V. Matijošaitis: Jei šią kadenciją būčiau buvęs meras, būčiau kalbėjęs su visais galimais statybinių medžiagų tiekėjais, kad jie miestui pateiktų statybines medžiagas kaina artimesne savikainai, būčiau pirkęs tik darbus. Miestas būtų daug sutaupęs. Versle mes dažnai taip darome.

A. Kupčinskas: Matyti, kad ne tik painiojami viešieji ir privatūs interesai. Planuojama nesilaikyti viešųjų pirkimų įstatymų ir tai tiesiausias žingsnis į prokuratūrą. Noriu pasakyti, kad viešieji pirkimai, kuriuos organizuoja tiek viešųjų pirkimų įstaiga, tiek Ūkio ministerija, yra patys skaidriausi. Keista, kai tokiais būdais būtų proteguojama viena ar kita kompanija. Ir dar daugiau – keista, kad ponas Visvaldas visą laiką „pasidomės“, „pasižiūrės“. Manau, ketveri metai buvo pakankamas laikotarpis į viską įsigilinti, nes jis buvo tarybos nariu. Deja, lankomumu neblizgėjo, dėl to dabar ir yra neįsigilinęs į kai kuriuos klausimus.

V. Matijošaitis: „Senukus“ aš miniu kaip pavyzdį. Galėčiau paminėti ir gerbiamo konservatoriaus Kreivio kompaniją „Moki veži“. Kai darai normalų konkursą, kreipiesi į visas. Ir nereikia kabinėtis.

A. Kupčinskas: Jūs visiškai nesusipažinęs su viešųjų pirkimo įstatymu. Yra skelbiami viešieji pirkimai ir nėra jokių galimybių, nes tai tiesioginis viešųjų ir privačių interesų painiojimas. Ką Jūs jau, deja, esate padaręs.

– Pone Kupčinskai, V. Matijošaitis šilumos ūkio ir gaunamus pelnus yra prilyginęs narkotikų verslui. Ką Jūs į tai?

A. Kupčinskas: Gal jis yra išbandęs narkotikų verslą, todėl taip ir kalba. Aš nesu bandęs ir žinau, ką reiškia demonopolizuoti šilumos ūkį. Noriu pasakyti, kad Kaunas 2003 m. buvo įklampintas į nenaudingą sutartį su „Gazprom“, tai yra parduota Kauno termofikacinė elektrinė. Per dvejus metus mums pavyko demonopolizuoti šį ūkį ir man labai keista, kad kai kurie tarybos nariai, 2012 m. balsuojant, ar pratęsti, nepratęsti sutarties su Kauno termofikacine elektrine, panašiai kaip Vilniuje su „Dalkia“, susilaikė arba ieškojo kitų sprendimų. Mes ryžtingai pakeitėme ir stebėtojų tarybą, ir valdybą ir taip, galiu pasakyti lygindamas 2013 m. ir 2014 m., sutaupėme kiekvienam namų ūkiui (vidutiniškai 60–70 kvadratų butui) po 400 litų, nes kaina nuo 31 cento už kilovatvalandę sumažėjo iki 18,9 centų. Kaip yra dabar. Džiaugiuosi, kad po 12 metų pertraukos veikia „Inkaro“, „Šilko“, ir „Pergalės“ katilinės ir tolimesni planai susiję su Petrašiūnų elektrine.

V. Matijošaitis: Esu statęs biokuro katilinę Plungėje savo fabriko reikmėms. Puikiai žinau vienos kilovatvalandės kainą. Ji yra apie 5 centus. Jeigu sudedi amortizaciją, kad per ketverius metus investuoti pinigai apie 20 mln. tau sugrįžtų, yra 11 centų. Kariaudami su viena privačia elektrine, mes leidome Kaune pristatyti privačių biokuro katilinių, iš kurių miestas pirko šilumą po 17,5 centų už vieną kilovatvalandę. Čia be transportavimo. O prieš tai ją pirko po 18 centų – pusė cento nebuvo didelis skirtumas. Kai suskaičiuoju verslo modelį, išeina, kad 20 mln., investuotų į biokuro katilinę Kaune, grįžta per pusantrų metų. Todėl ir palyginau, kad tai yra narkotikų verslas.

A. Kupčinskas: Gerbiamas Visvaldai, jei iš tikrųjų taip pelninga, kodėl neinvestavote Kaune? Nes, jei investuoja „Kauno energija“, visa kaina atsiduria tarife. Noriu pasakyti, jei investuoja nepriklausomas šilumos gamintojas, ta kaina, kokią jis investuoja savo rizika, ir negula į šilumos tarifą. Taigi man keista, kai kalbama apie Plungę, bet neinvestuojama Kaune.

V. Matijošaitis: Gerbiamas Andriau, Jūs vėl bandote sumalti į vieną vietą ir klaidinti žmones. Mano filosofija tokia, kad „Kauno energija“ turėtų pati investuoti į šilumos ūkį, žiūrėti, kad kiekvieną dieną būtų neišpučiami darbo etatai, neprirašoma požeminių darbų, dar kažko. Kad būtų kiekvieną dieną taupoma, kaip ir dirba privatusis verslas. Taupoma, kad žmonės mokėtų pigiau. Ir neįleisti į šitą daržą privačių asmenų. Aš niekada neisiu į šitą verslą, nes pats sau prieštaraučiau.

A. Kupčinskas: Deklaruojama viena, bet savo kailiu nenorima pabandyti investuoti ir kurti gerovės. Tai tik dar pakartosiu, kad šilumos kainas nustato Valstybinė kainų ir energetikos taryba ir, jei investuoja „Kauno energija“, būtent atsiduria šilumos tarife.



NAUJAUSI KOMENTARAI

įdomu

įdomu portretas
susidaro įspūdis, kad už matijošaitį čia komentuoja trirubliniai, net nemokantys lietuvių kalbos,-kestuciai, irenos, liuses...

IRENA

IRENA portretas
druskininkus valdo verslinikas.gal ir kaunui reike tokio zmogaus.kupcinskas jau per ta laika sumaste kaip galima zmones aPGAUDINET.JIS JAUNAS PROTINGAS.GAL JAU KAS NORS KITAS UZSIEMA TUO.NA TIKIUOSI KAD GERAI PAMASTES UZLEIS POZICIJAS.JAU TURI KA TURI. TEGU GALVOLA KAIP ISLAIKYT.

kestutis

kestutis portretas
renkam y merus rimta zmogu Visvalda Matijosaity
VISI KOMENTARAI 117

Galerijos

Daugiau straipsnių