Pirmasis Kauno burmistras sugrįžo į Laisvės alėją

  • Teksto dydis:

Pirmadienio popietę kauniečiai tapo neeilinio įvykio liudininkais. Ant Laisvės alėjos grindinio priešais Centrinį miesto paštą pastatyta 2,4 metro aukščio bronzinė pirmojo Kauno burmistro Jono Vileišio skulptūra. Oficiali paminklo atidengimo ceremonija įvyks liepos 6-ąją.

Vokietijoje išlietas skulptoriaus Kęstučio Balčiūno kūrinys atspindi istorinę asmenybę, užtikrintai žengiančią pirmyn, tiksliai atkurtais veido bruožais, to laikmečio drabužiais ir autentišku portfeliu.

Pasak architekto ir Kauno miesto tarybos nario Jono Audėjaičio, pirmasis Kauno burmistras nusipelnė išskirtinio pagerbimo, o skulptūra iškils tam tinkamoje vietoje.

„Jonas Vileišis nusipelnė išskirtinio pagerbimo, todėl tam turi būti kruopščiai pasiruošta. Čia istorinis miesto vadovas pasitiks žmones su sau būdingais aksesuarais – galvą dengiančiu cilindru, lazdele ir savuoju portfeliu. Jau įvykusios vietos paieškos tariantis su miesto visuomene davė aiškų rezultatą: žmonės pritaria, kad paminklas išties gali puošti Laisvės alėją“, – sakė J. Audėjaitis.

Istorikų teigimu, J. Vileišiui einant burmistro pareigas vyko intensyvi Kauno miesto plėtra iš senojo miesto branduolio – Senamiesčio – į Naujamiestį, Žaliakalnį, Aleksotą, Šančius ir kitus priemiesčius. Šį istorinį laikmetį bene labiausiai reprezentuoja tuo metu susiformavęs kaunietiškos modernistinės architektūros stilius, 2015 m. įvertintas ir visos Europos mastu, suteikiant šiam reiškiniui Europos paveldo ženklą.

Vienu pagrindinių tarpukario moderniosios architektūros perlų laikomi Centrinio pašto rūmai buvo statyti J. Vileišio vadovavimo miestui metu. J. Vileišio paminklo atidengimo ceremonija įvyks liepos 6 d. 11 val. Laisvės alėjoje prie Centrinio pašto. Į renginį iš JAV atvyks ir paties J. Vileišio dukra Rita Vileišytė-Bagdonienė.


Šiame straipsnyje: Jonas Vileišis

NAUJAUSI KOMENTARAI

patenkintas

patenkintas portretas
Labai puiku! Aš už. Reikia kuo daugiau ir įvairesnėse miesto vietose. Ir nebūtinai vien tik žinomoms, istorinėms asmenybėms. Galima pristatyti ir šuniukų, ir gėlyčių, ir abstrakcijų. Grįžau iš Barselonos, ten pilna įvairiausių skulptūrų, kai kurios tikrai siaubingos ir nevertos dėmesio, bet gidai vedžioja, rimtu veidu kažką pasakoja, turistai fotografuojasi. Veiksmas vyksta.

Skulptūra

Skulptūra portretas
Na štai - to ir bijojau... Laisvės alėjoje jau stovi panašios plastikos paminklas Dolskiui, beje visai neblogas, toks demokratiškas, nedidelio formato.O Vileišiui nepagailėjo gigantomanijos, kuo jis tapo panašus į eilinį leniną. Įdomu, kiek dar pristatys skirtingų dydžių statulų? Kur miesto architekto protas, kad leidžia darkyti Laisvės alėją, kuri turi būti suvokiama kaip vientisa erdvė su apgalvota tokių paminklų statymo strategija.Paaiškinčiau ką turiu omeny, bet išmanantys ir taip supras.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių