Vasario 16-osios klubas – išskirtinis. Jis suburtas, galima sakyti, pagal kraujo ryšį: jo nariai – Nepriklausomybės Akto signatarų palikuonys ir giminaičiai. Tiesa, yra ir išimčių.
Kauniečiai susidomėjo, kur iš Laisvės alėjos dingo neseniai pastatyta pirmojo Kauno burmistro Jono Vileišio skulptūra. Valdininkai ramina – šią istorinę asmenybė laikinai bus galima sutikti kitoje Kauno vietoje.
Šventiniame šurmulyje, šiandien apėmusiame Kauną, buvo galima sutikti ir tokias iškilias Lietuvos istorines asmenybes, kaip Joną Basanavičių, Maironį, Joną Vileišį bei Danielių Dolskį. Portalas kauno.diena.lt jiems visiems uždavė po vieną šiandieniniams jų palikuonims aktualų klausimą.
„Mūsų šeimoje Lietuva visada buvo pirmoje eilėje. Aš net nepagalvodavau, kad mano motina gali būti pirmoje eilėje. Lietuva buvo virš visko absoliučiai. Ir man tai atrodė savaime suprantamas dalykas“, – prisimena žymaus visuomenės ir politikos veikėjo, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Jono Vileišio dukra Rita Vileišytė-Bagdonienė.
Valstybinės šventės proga iškilmingai atidengta pirmojo Kauno burmistro Jono Vileišio skulptūra. Jo dukra negailėjo gražių žodžių ir tikino, kad skulptūra atspindi tėvo charakterį.
Pirmadienio popietę kauniečiai tapo neeilinio įvykio liudininkais. Ant Laisvės alėjos grindinio priešais Centrinį miesto paštą pastatyta 2,4 metro aukščio bronzinė pirmojo Kauno burmistro Jono Vileišio skulptūra. Oficiali paminklo atidengimo ceremonija įvyks liepos 6-ąją.
Baigėsi beveik dvi savaites trukusi apklausa, kurioje kauniečiai rinko tinkamiausią vietą bronziniam J. Vileišio paminklui pastatyti. Beveik 900 iš 2000 apklausoje dalyvavusių miestiečių balsavo už Rotušės aikštę. Miestui nė cento nekainuosiančią skulptūrą tikimasi pastatyti iki liepos 6 dienos.