G. Bučas apie subyrėjusią žygio aplink Baltijos jūrą komandą: lieku visiškai vienas

Kauniečio inicijuota aplinkosauginė ekspedicija pėsčiomis apeiti Baltijos jūrą susiduria su dideliais nesklandumais. „Po liepos 2 dienos lieku visiškai vienas“, – portalui kauno.diena.lt teigė visuomenininkas Giedrius Bučas. Ekspedicija pradėta su dešimties žygeivių komanda.

Kartu žygiuojančių savanorių vis mažėjo, kol galų gale pasiekta kritinė padėtis. G. Bučas sako prisiimantis asmeninę atsakomybę dėl ekspedicijos eigos, bet rankų nenuleidžia.

„Kviečiu jungtis, kas norėtų padėti vykdyti misiją. Kadangi lieku vienas, tai žygiuoti, jei niekas neprisijungs, nepavyktų, nes reikės automobilį vairuoti. Jeigu būtų pagalba, galėtume žygiuoti pasikeičiant“, – komentavo G. Bučas.

Jis nurodė, kad ekspedicijai labai praverstų savanoris ar savanoriai, kurių vienas galėtų vairuoti autobusiuką, kitas mokėtų gaminti maistą, taip pat būtų nebijantys žygiuoti.

„Bet nebūtinai tokioms veikloms. Reikėtų žmonių pagalbos ir organizacinėje komandoje, labai reikia specialistų komunikacijai, mokančių darbuotis su soc. tinklais“, – nurodė kaunietis, neslėpęs, kad ekspedicijai reikalinga ir finansinė parama. Kitą savaitę jis planuoja išplatinti išsamesnį kvietimą prisijungti.

Jeigu niekas daugiau neprisijungtų, žygis vis tiek tęstųsi, nors tektų keisti ekspedicijos idėją – būtų ne žygiuojama, o kitaip keliaujama aplink Baltijos jūrą. Žygiui vienam vyras nėra pasiruošęs reikiamos įrangos. Visus daiktus, maistą ir reikalingą įrangą žygeiviai vežėsi krovininiu automobiliu.

Ekspedicijos tikslas – informuoti visuomenę apie vandens ekosistemų situaciją, žmogaus veiklos įtaką jūrai, supažindinti su būdais, kaip pristabdyti jūros bioįvairovės nykimą ir taršą.

Tai, kad žygeiviai vienas po kito nusprendžia palikti ekspediciją, G. Bučas įvardijo, kaip netikėtumą. Vienos iš priežasčių, kodėl subyrėjo komanda, yra didžiuliai kasdieniai iššūkiai, tokie kaip „bendras buvimas, nuolatinis rūpinimasis ir darbas vieniems su kitais“, o taip pat „nemenkas fizinis krūvis žygiuojant, kasdienė rutina ir nešama didžiulė atsakomybė už vykdomą misiją ir jos idėjos perteikimą“.

Jis užsiminė, kad „misijos vertybės bei aukšti standartai reikalauja ir asmeninių pokyčių, kurie taip greitai neįvyksta“. Pats tam intensyviai ruošėsi trejus metus, tačiau svarbiais įvardija devynerius, kai pradėjo savo darnaus vartojimo ir minimalistinio gyvenimo būdo kelią.

Ekspedicijos startas buvo Kovo 11-ąją iš Smiltynės. Planuota viso žygio trukmė – devyni mėnesiai. Scenarijuje – įveikti daugiau nei 6 tūkst. km aštuonių valstybių pajūriu.

Jau pereita Lenkija, Vokietija, Danija. Ekspedicija šiuo metu yra Švedijoje, ties Botnijos įlanka. Iš viso numinti virš 2,5 tūkst. kilometrų – dar nėra net pusės užsibrėžto atstumo.

„Ekspedicijos tikslas – informuoti visuomenę apie vandens ekosistemų situaciją, žmogaus veiklos įtaką jūrai, supažindinti su būdais, kaip pristabdyti jūros bioįvairovės nykimą ir taršą. Norime tapti grandimi, priartinančia gyventojus prie jūros, ugdyti jūros saugojimo kultūrą, skatinti domėtis, pažinti aplinką bei papildyti žinias apie žmogaus veiklos įtakos sferas. Kviečiame visus Baltijos jūros pakrančių gyventojus bendrystei ir asmeniniams pokyčiams vardan jūros išsaugojimo ateities kartoms“, – žygio tikslus vardijo G. Bučas ir padėkojo kiekvienam komandos nariui už asmeninį indėlį, kad patikėjo ekspedicijos idėja ir buvo kartu.

Kaip jis nurodo, bet kokiu atveju kiekvienoje šalyje ir toliau vyks susitikimai su vietos ir lietuvių bendruomenėmis, bus organizuojami paplūdimių tyrinėjimai, su vietos mokslinių institutų mokslininkais organizuojamos gyvosios laboratorijos visuomenei.

Bus baigtas ir dokumentinis filmas apie jūros išsaugojimą, o rugsėjo 8 d. visų Baltijos šalių gyventojai bus kviečiami susirinkti paplūdimiuose, juos švarinti ir taip paminėti Baltijos jūros dieną.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Aplink Baltijos jūrą ???

Aplink Baltijos jūrą ??? portretas
O kaip su Kaliningradu , įlankų tai neapeidinės, nes ir į Piterį reiktų užsukti

To et

To et portretas
1000proc. sakai tikrą tiesą apie šūdmalius-pliurpalius-visokius keliauninkus.

Linas

Linas  portretas
Jei pats sugalvojo tai tegul pats ir tęsia, nes kiti laiku suprato kad tokiais vaikščiojimais ratais aplink balą nieko nepakeisi.
VISI KOMENTARAI 22

Galerijos

  • Anapilin iškeliavo profesorė N. Misiūnienė
    Anapilin iškeliavo profesorė N. Misiūnienė

    2024 m. lapkričio 3 d. netekome iškilios asmenybės – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorės emeritės, habilituotos mokslų daktarės Nijolės Misiūnienės. ...

    1
  • Lietuvos zoologijos sodo gyvūnams – nauji „žaislai“
    Lietuvos zoologijos sodo gyvūnams – nauji „žaislai“

    Dažniausiai išgirdus žodį žaislai, pagalvojame apie vaikus. Visgi tam tikros užimtumo priemonės yra reikalingos ir gyvūnams. Spalio pabaigoje į Lietuvos zoologijos sodą iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Australijos atkeliavo specialiai...

  • Vairuotojai, dėmesio: iki vasaros uždaroma H. ir O. Minkovskių gatvė
    Vairuotojai, dėmesio: iki vasaros uždaroma H. ir O. Minkovskių gatvė

    Kauno Žemosios Fredos mikrorajone rekonstruojant H. ir O. Minkovskių gatvę, nuo pirmadienio mažiausiai iki vasaros ji bus uždaryta. ...

    1
  • Dariaus ir Girėno stadione – Žiemos miestelis su ledo čiuožykla
    Dariaus ir Girėno stadione – Žiemos miestelis su ledo čiuožykla

    Artėjant gražiausioms metų šventėms, Kaune bus galima pasimėgauti tikra žiemos pasaka. Kauno Dariaus ir Girėno stadione nuo lapkričio 22 d. įsikurs Žiemos miestelis, kviečiantis išbandyti įvairias veiklas. ...

    8
  • Svarbu vairuotojams: laikinai uždaroma dalis Pašilės gatvės
    Svarbu vairuotojams: laikinai uždaroma dalis Pašilės gatvės

    Jau šį antradienį, lapkričio 5 dieną, pradedami intensyvūs darbai Pašilės gatvės atkarpoje tarp Taikos prospekto ir žiedinės sankryžos, ties KTU bendrabučiais. Kelininkai kiek daugiau nei savaitei uždarys eismą, pakeis stipriai susid...

    1
  • Specialistai pataria: šildykimės saugiai
    Specialistai pataria: šildykimės saugiai

    Šaltuoju metų laiku ugniagesiams padaugėja iškvietimų dėl kilusio gaisro, kurių priežastys – netinkamai prižiūrėti kaminai, netvarkingos krosnys, užsikimšę dūmtraukiai. Be to, dažniausiai tuose namuose nėra ir dūmų de...

    1
  • Kviečia prisidėti prie taršos mažinimo
    Kviečia prisidėti prie taršos mažinimo

    Nacionalinis aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ jau tryliktus metus kviečia visus Lietuvos gyventojus prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos mažinimo. ...

  • Paminklas seniesiems Vilkijos gyventojams
    Paminklas seniesiems Vilkijos gyventojams

    Vilkijos kapinėse atidengtas paminklas, skirtas įamžinti senųjų miestelio gyventojų atminimą. Skulptoriaus Tado Vosyliaus skulptūrinę kompoziciją pašventino Vilkijos Šv. Jurgio parapijos klebonas Linas Šipavičius. ...

  • Kauno rajonas pasitelks tarptautinę patirtį
    Kauno rajonas pasitelks tarptautinę patirtį

    Kauno rajono meras Valerijus Makūnas inicijavo susitikimą, skirtą spręsti jaunimo narkotikų vartojimo prevencijos klausimus. Pagrindinis dėmesys buvo skirtas aptarti galimybes Kauno rajono savivaldybei įsitraukti į Islandijos mokslininkų vykdomą proj...

  • Kauno rajonui – susisiekimo ministerijos apdovanojimas
    Kauno rajonui – susisiekimo ministerijos apdovanojimas

    Kauno rajono savivaldybėje neseniai apsilankęs susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas merui Valerijui Makūnui įteikė simbolinį smėlio laikrodį ir susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio padėką už bendrą darbą stiprinant susisiekimo sektori...

Daugiau straipsnių