Lietuvės nugalėjo Europos vicečempiones

Pasiruošimą Europos čempionatui tęsianti Lietuvos moterų rinktinė pirmadienį pergalingai pradėjo draugišką trijų komandų turnyrą Kaune, rašo basketnews.lt.

Rūtenio Paulausko auklėtinės Sporto halėje 87:77 (18:22, 30:16, 19:23, 20:16) įveikė 2007 metų Senojo žemyno vicečempionę Ispanijos rinktinę.

Beveik du ketvirčius besivejančiųjų vaidmenyje buvusias lietuvaites trimis baudos metimais pirmą kartą į priekį išvedė Sandra Valužytė (37:36).

Lietuvaitės surengė kelias žaibiškas atakas ir likus minutei pirmavo jau 8 taškų skirtumu - 46:38 bei privertė Ispanijos rinktinės trenerį prašyti minutės pertraukėlės.

Paskutinę kėlinio sekundę dvitaškį per rankas pataikiusi Valužytė padidino Lietuvos rinktinės pranašumą iki dviženklės ribos - 48:38.

Viešnios iš Ispanijos trečiojo ketvirčio metu kelis kartus buvo priartėjusius iki trijų taškų, tačiau lietuvės sėkmingu žaidimu susigrąžindavo saugesnę persvarą.

Lemiamojo kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinė pelnė 4 taškus iš eilės ir vėl susigrąžino dviženklį pranašumą (71:61).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui už replikas rungtynių arbitrui Ispanijos rinktinės žaidėja buvo nubausta technine pražanga ir Lietuvos rinktinė padidino persvarą iki rekordinės ribos - 75:61.

Lietuva: Agnė Abromaitė 18 taškų, Gintarė Petronytė 14, Sandra Valužytė 14, Eglė Staknevičienė 13, Aušra Bimbaitė 12.

Ispanija: Alba Torrens 23 taškai, Anna Montanana.

Lietuvos rinktinės gretose dėl čiurnos traumos vis dar negalėjo rungtyniauti Daina Staugaitienė. Tuo tarpu Ispanijos rinktinė vertėsi be savo lydrės Amaya Valdemoro.

Kitas rungtynes lietuvės trečiadienį žais su Europos čempionėmis - Rusijos krepšininkėmis.