Lietuvos vyrų rankinio rinktinė kroatams pralaimėjo po atkaklios kovos

Antrą pralaimėjimą iš eilės 2012 metų Europos rankinio čempionato antrojoje keturių ekipų atrankos grupėje patyrė Lietuvos nacionalinė vyrų rankinio rinktinė, sekmadienį namuose 19:21 (10:8) turėjusi pripažinti grupės lyderiais tapusių pasaulio bei Europos vicečempionų Kroatijos rankininkų pranašumą.

Iki pirmojo kėlinio vidurio aikštelės šeimininkams pavyko išsaugoti trijų įvarčių (3:0, 4:1, 5:2) pranašumą, o 17-ą žaidimo minutę pirmauti ir keturiais įvarčiais (6:2).

Netrukus svečiai atsakė dviem taikliais metimais (6:4), tačiau lietuviai vėl ne tik atstatė turėtą persvarą (8:4), tačiau ir nutolo penkiais įvarčiais (9:4).

Pirmojo kėlinio pabaigoje kroatams lietuvių persvarą pavyko sumažinti iki dviejų (10:8) įvarčių.

Antrojo kėlinio pradžioje svečiai grėsmingai priartėjo (11:10, 12:11), o, sužaidus pusseptintos minutes, rezultatas tapo lygus (12:12).

Į dvi nesėkmingas lietuvių atakas svečiai atsakė tuo pačiu, tačiau Andrius Račkauskas realizavo 7 m baudinį (13:12). Iki kėlinio vidurio vėl dukart buvo atstatoma pusiausvyra (13:13, 14:14).

Antrojoje kėlinio pusėje rezultatas lygus buvo dukart (15:15, 16:16). Tačiau paskutinėje mačo atkarpoje kroatai sugebėjo įgyti trijų įvarčių persvarą (16:19), kurią lietuviams iki rungtynių pabaigos pavyko sumažinti iki dviejų įvarčių (19:21).

Antrosios atrankos grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynėse, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
1. Kroatija     2 2 0 0 55:41 4
2. Ispanija     1 1 0 0 33:17 2
------------
3. Rumunija     1 0 0 1 22:34 0
4. Lietuva      2 0 0 2 36:54 0

Sekmadienį šios grupės rungtynes taip pat žaidžia Rumunijos ir Ispanijos rankininkai.
2012 metų Europos vyrų rankinio čempionatas Serbijoje vyks sausio 17-28 dienomis.

Šiame straipsnyje: Rankinisrinktinė