Merginos Europos krepšinio čempionate liko dvyliktos

Pralaimėjimu Europos merginų (iki 20 metų) čempionatą baigė Lietuvos rinktinė. Mūsiškės kovoje dėl 11 vietos 76:80 (20:18, 20:13, 25:27, 11:22) turėjo pripažinti bendraamžių iš Švedijos pranašumą ir galutinėje įskaitoje užėmė tik 12 vietą, rašo basketnews.lt.

Rungtynių pradžia lietuvėms prasidėjo sėkmingai. Jos jau pirmosiomis mačo minutėmis perėmė iniciatyvą, o antrojo kėlinio viduryje įgijo rekordinę 11 taškų persvarą (38:27). Švedėms iki pertraukos tik nežymiai pavyko sumažinti atsilikimą ir lietuvaitės išėjo ilsėtis pirmaudamos 40:31.

Po pertraukos lietuvėms darėsi vis sunkiau apsiginti nuo varžovių atakų ir pranašumas vis tirpo. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 4 minutėms švedės jau buvo priekyje - 69:71. Nors mūsų šalies krepšininkės dar bandė perlaužti rungtynių eigą į savo pusę, tačiau mačo pabaigą geriau sužaidusios Švedijos merginos šventė pergalę bei iškovojo 11-ąją vietą.

Lietuva: Dovilė Miliauskaitė 19, Gintarė Petronytė 18 (14 atk.kam.), Kamilė Nacickaitė 18 (7 atk.kam.), Agneta Morkūnaitė 11.

Švedija: Louice Halvarsson 24 (16 atk.kam.), Maryam Gultekin 22, Beata Gullberg 9, Stefanie Yderstrom 8.

Šiame straipsnyje: merginų krepšinio rinktinė