Klaipėdos gimtadienio programoje – išskirtiniai renginiai

Ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje buvo pristatyta Klaipėdos 770-ojo gimtadienio renginių programa. Žadama, kad bus specialių parodų, menininkų pasirodymų, konferencijų, 770 smėlio tortų, sakmė apie Mėmelburgą, 7700 vaikų išlankstytų popierinių laivelių, Kultūros magistrų ceremonija ir daugelis kitų renginių.

Klaipėda – išskirtinis miestas

Pasak viešosios įstaigos "Klaipėdos šventės" komunikacijos ir rinkodaros vadovės Živilės Putnienės, seniausias Lietuvos miestas išskirtinis net ir Europoje.

"Galime pasidžiaugti nuveiktais darbais, kiekvienu iš mūsų, Klaipėdos žmonėmis, burtažodžiais, stebuklais ir ta dvasia, kuria esame tikrai išskirtinis miestas, tikiu, ne tik Lietuvos kontekste, bet ir visoje Europoje", – nurodė Ž. Putnienė.

Uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas taip pat palinkėjo kiekvienam atrasti šios šventės džiaugsmą.

"Nuoširdžiai didžiuojuosi ir džiaugiuosi būdamas klaipėdiečiu. Manau, kad tokių kaip aš yra labai daug. Kita vertus, kaip ir gerbiamas rašytojas J. Šikšnelis minėjo, niekas ant padėkliuko šventės neatneš. Šventės bus tiek, kiek kiekvienas klaipėdietis tos šventės norės savo širdyje, kieme, bendruomenėje", – sakė meras.

Prisiminsime karalienę Luizę

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys pabrėžė, kad itin svarbių miestui dedikuotų renginių vyks liepos 30 ir rugpjūčio 1 dienomis.

Liepos 30 d. 12 val. piliavietėje vyks istorijos kiemo pristatymas. Bus sukviesti įvairūs klubai, kurie reprezentuos atskiras epochas – viduramžius, naujuosius amžius, nuo pat XIII amžiaus iki galbūt 1923 m. sukilimo.

Tą pačią dieną vyks diskusija "Istorijos miestai, praeities siluetų ilgesys, refleksijos bei ateities modeliai".

Rugpjūčio 1 d. 14.30 val. muziejuje bus atidaroma paroda "Neįteikta dovana karalienei Luizei".

"Tai toks viliojantis objektas, kurį mums neseniai padovanojo vienas žmogus iš Vokietijos. Mintis yra labai paprasta – XIX a. pradžioje klaipėdiečiai buvo nutarę karalienei Luizei padovanoti auksu siuvinėtą aprangos dalį, svarstoma, ar tai buvo tiulis, ar suknelė, ypatingai puošnus. Žmogus, kuris tai padovanojo muziejui pasakė, kad vienas šito audinio fragmentas yra Berlyne, kitas – Londone, o pagrindinė dalis turi būti Klaipėdoje", – kalbėjo J. Genys.

Vaikai keps 770 smėlio tortų

Šventėje lauks Kultūros magistrų ceremonija. Šiais metais ji ypatinga tuo, kad pirmą kartą bus įteikti net trys magistro žiedai. Taip pat bus įteiktas garbės piliečio ženklas krepšininkui Modestui Paulauskui.

Dar viena dovana – niekur negirdėta kompozitoriaus Alvydo Remesos oratorija – sakmė apie Mėmelburgą.

Tikimasi, kad prie miesto puošybos rugpjūčio 1 d. prisijungs visi klaipėdiečiai.

"Būtų nuostabu, jeigu visas miestas pasipuoštų Klaipėdos vėliavomis, kiekvienas pastatas, galbūt kiekvienas balkonas", – pasipuošti kvietė Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Eglė Deltuvaitė.

Kol kas neatskleidžiama vieta, tačiau viename iš paplūdimių birželio 21 d. mažieji klaipėdiečiai gamins 770 smėlio tortų.

"Tikimės padovanoti miestui šermukšnių alėją. Tai įgyvendinsime rugsėjį, yra numatyta vieta. Visos mūsų įstaigos pasodins po šermukšnį", – užsiminė Klaipėdos lopšelio-darželio "Čiauškutė" direktorė Jolita Skirpstaitienė.

Gegužės mėnesį lopšelio-darželio "Liepaitė" bendruomenė siekė rekordo – išlankstė 7700 laivelių.

Bendrovė "Klaipėdos duona" ant duonos ir batono pakuočių uždėjo miesto gimtadienio logotipus.

Gaminių planuojama pagaminti apie vieną milijoną, jie nuo birželio 13 d. platinami po visą Lietuvą.

Dalis gaminių išvežti į užsienį – JAV, Australiją, Europos šalis. Tikimasi juos išdalinti per tris mėnesius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Bronius

Bronius portretas
Liūdna, kad Klaipėdai rūpi tik saldainių popierėliai. Ir jau gana seniai. Kažkokie nesubrendėliai vis organizuoja, organizuoja...

Virstu is koto

Virstu is koto portretas
Cia kas, nuotraukoje, paskutine vakariene? :)))

Pastebėjimas

Pastebėjimas portretas
Kultūros skyrius skyrius be idėjų. Puoškitės visi klaipėdiečiai balkonuose Lietuvos vėliava. Kodėl ne Mažosios Lietuvos vėliava? Palinkėjimas Kultūros skyriui pagaliau pajusti, kuo išskirtinis yra Klaipėdos kraštas. tegul Vilnius ar Kaunas puošiasi Lietuvos vėliavomis. Klaipėda turi savitą specifiką.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių