Ukrainietės esė apie Lietuvą pelnė apdovanojimą

Klaipėdoje nuo karo grėsmės su mama prisiglaudusi Viktorija Nanarchiuk dalyvavo Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo centro surengtame esė konkurse „Lietuva Europoje, Europa Lietuvoje: 20 metų kartu“ ir tapo specialiosios nominacijos laimėtoja.

Konkursas surengtas minint Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metį. Jame kviesti dalyvauti vyresniųjų klasių moksleiviai ir vyresnio amžiaus suaugusieji.

Rašiniuose dalyviai raginti apmąstyti, kas moksleiviams ir senjorams yra Europa, ką reiškia būti europiečiu.

Esė tikslas buvo paraginti išsakyti mintis, ar pasikeitė jų gyvenimas Lietuvai tapus ES nare, ir kokius pokyčius jie mato, koks šiandien yra Lietuvos ir Europos Sąjungos santykis ir koks jis bus ateityje.

Konkurso organizatoriai sulaukė per 30 esė. Pasak skaičiusiųjų šiuos tekstus, jie – labai įvairūs, dalyje minimi svarbiausi mūsų valstybės istorijos faktai, juose nemažai didžiųjų filosofų citatų.

Vertintojai pažymėjo, kad autoriai buvo išradingi dalindamiesi savo įžvalgomis, dėstė savo požiūrį neįprastai ir originaliai.

Konkurso vertinimo komisija, vadovaujama Vilniaus universiteto istorijos profesoriaus Alfredo Bumblausko, išrinko nugalėtojus.

Vilniuje, Nacionalinėje bibliotekoje vykusiose iškilmėse įvyko konkurso nugalėtojų ir dalyvių pagerbimo bei apdovanojimo renginys.

Klaipėdoje gyvenančiai devintokei Viktorijai įteiktas apdovanojimas nominacijoje „Už žvilgsnį iš Ukrainos“. Pasiruošti rašyti esė jai padėjo mokytoja Julija Burlaka.

Rašydama apie Lietuvos narystės ES metus ukrainietė džiaugėsi, kad antraisiais namais jai tapusioje Klaipėdoje puoselėjama kitų tautų atstovų kultūra.

„Aš ir mano šeima, po Rusijos invazijos į Ukrainą, radome prieglobstį Klaipėdoje. Jaučiu didelį dėkingumą ir su malonumu mokausi senos ir gražios lietuvių kalbos. Dalyvauju savaitgalinės mokyklos organizuojamuose renginiuose. Labai daug sužinojau apie Lietuvą“, – dėstė savo esė V. Nanarchiuk.

Konkurse dalyvavo ir pirmąją vietą moksleivių kategorijoje pelnė Neringos gimnazijos aštuntokė Aistė Keršytė, pavadinusi savo esė „Apie juodkrantiškį Karolį, kuris skulptūras iškeitė į meškerę“. Mergaitės mokytoja – Rima Petraitienė.


Šiame straipsnyje: Viktorija Nanarchiukukrainietėesėkonkursasapdovanojimaskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių